• Konkurs Plastyczny pod hasłem: "Ksiądz Prałat Stanisław Gawlik w naszej pamięci".

          • Wszyscy wiemy, że patronem naszej szkoły jest ksiądz prałat Stanisłwa Gawlik, ale nasi obecni  uczniowie nie zlali go osobiście, zatem ich wiedza o nim jest znikoma. Chcąc przybliżyć im sylwetkę patrona, nasza szkoła (oprócz lekcji wychowawczych czy apeli okolicznościowych) w ostatnim czasie zorganizowała Konkurs Plastyczny pod hasłem:  "Ksiądz Prałat Stanisław Gawlik w naszej pamięci". Żeby odpowiedzieć na to wyzwanie, uczniowie musieli „zasięgnąć języka” u swoich rodziców i dziadków, aby poznać jego samego i jego dzieła. W rezultacie 27 ochotników zmierzyło się z tym zadaniem i przelało na „płótno” swoja wiedzę i zdolności. Prace, które powstały są bardzo ciekawe. Widać w nich talenty plastyczne ich twórców oraz odzwierciedlają wiedzę  zdobytą na temat bohatera. Zauważamy, że prace konkursowe dotyczą przede wszystkim samych jego dzieł, a więc spuścizny jaką pozostawił nam, mieszkańcom Radziechów w postaci budynków sakralnych. Choć wszystkie prace zasługują na uznanie, ale jak to w konkursach bywa, trzeba było wyłonić zwycięzców.

            Zatem wyróżnieni zostali następujący uczniowie:  
            Nathan Stasica -1b, Zuzanna Kosiec -1a,  Jakub Roczyna -2a, Nadia Stasica- 3a, Dorota Małysa- 3b, Dawid Rybak -3b, Nadia Mrowiec- 3b, Mikołaj Łoboziak -4b, Kacper Chowaniec -4a, Magdalena Błachut- 5a , Ewa Żelazna- 5a, Małgorzata  Sapeta -5b, Mikołaj  Rodak -7a                
            Na uroczystej akademii z okazji Święta Patrona wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody.
            Wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

          • 7 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym ważnym dniu uczniowie odświętnie ubrani zebrali się w sali gimnastycznej. Na początek dyrektor szkoły pani mgr Bożena Kupczak ciepłymi słowami powitała pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniom życzyła samych sukcesów w swojej karierze uczniowskiej.

               Następnie uczniowie ślubowali na sztandar szkoły: dbać o dobre imię swojej szkoły, swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, przestrzegać porządku, szanować pracowników szkoły, koleżanki i kolegów oraz ślubowali być dobrym Polakiem i kochać swoją Ojczyznę.

               Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się się pod kierunkiem swoich wychowawczyń kl. I a – wych. mgr Zuzanna Tlałka oraz  kl. I b (klasa o profilu sportowym) – wych. mgr Lucyna Jagosz.

            Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny: pięknie zaśpiewali piosenki, wykazali się znajomością prawa i obowiązków ucznia naszej szkoły, znajomością przepisów ruchu drogowego, odgadywali zagadki czytane przez starsze koleżanki, wykazali się sprawnością fizyczną. Pomimo dużej tremy uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią Dyrektor na ucznia przy pomocy symbolicznego ołówka. Pamiątkowe dyplomy wręczała im zastępca dyrektora mgr Dorota Małysa. Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Były to pamiątkowe albumy pasowania uczniów klas pierwszych. Paniom wychowawczyniom Rada Rodziców podarowała długopis.

            Na koniec uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia. Potem w miłej atmosferze odbyło się spotkanie w klasach i wspólny poczęstunek dla dzieci i wychowawców.

               Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla nich samych, jak też ich rodzin i wychowawczyń. Ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostanie w pamięci nas wszystkich!

                 Przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego Szkoły oraz Rodzicom uczniów dziękujemy za pomoc w organizacji tej wspaniałej uroczystości.

          • Spotkanie z ... harcerstwem

          • 11 października, we wtorek do naszej szkoły przyjechała przedstawicielka  XIII Drużyny Harcerskiej TERRA z Wieprza. Spotkała się z uczniami klas IV-VIII. W przygotowanej prezentacji przybliżyła młodzieży szkolnej podstawowe cele i zadania organizacji - wytłumaczyła znaki, symbole oraz zaprezentowała strój harcerski. 

            W ciekawej pogadance druhna opowiedziała o działalności ZHP – tej na co dzień: w czasie zbiórek, zdobywania sprawności i ogólnego rozwoju w wielu różnych dziedzinach, a także tej niecodziennej – w czasie dołączania się do akcji ochrony środowiska, pomocy humanitarnej czy aktywnego spędzania czasu. Uczniowie zobaczyli zdjęcia z ciekawych wycieczek, biwaków i obozów. Usłyszeli opowieści o ofiarności i służbie. Mogli dostrzec to, jak bardzo harcerska brać związana jest z naturą, pracą nad sobą oraz doskonaleniem własnych umiejętności.

                      Trzeba wielu wysiłków, by młody człowiek stał się mądrym, odpowiedzialnym i zaradnym dorosłym. Jedną z form pomocy w tym trudnym zadaniu jest z pewnością aktywny udział w ZHP. Zapraszamy do podjęcia tego trudu...

        • Mobilne warsztaty edukacyjne Laboratorium Przyszłości w naszej szkole
          • Mobilne warsztaty edukacyjne Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

          • 11 października naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Jest to projekt Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczniowie z kl. VII - VIII mieli okazję zapoznać się z budową i wykorzystaniem oraz zobaczyć na własne oczy działanie drukarki 3D. Dodatkowo uczniom klasy VII został przybliżony temat sztucznej inteligencji. Było to pierwsze takie spotkanie z cyklu zaplanowanego na ten rok szkolny. Kolejne już w listopadzie.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Zaduszkach Narodowych na Matysce.

          • 1 października 2022 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Katarzyną Miką  reprezentowali szkołę podczas XVIII Zaduszek Narodowych na Matysce. Tematem przewodnim było oddanie hołdu bestialsko pomordowanym ofiarom niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych, oraz Lotnikom, Spadochroniarzom i Obsłudze maszyn lotniczych, walczących podczas II wojny światowej. Uczczona została również pamięć bohaterskiej postawy trzech uczennic LO w Chorzowie, które jako jedyne zaprotestowały przeciwko zmianie nazwy Katowic na Stalinogród w 1953 r. W trakcie uroczystości  uczniowie mieli okazję zobaczyć inscenizację bitwy uwolnienia króla Jana Kazimierza z rąk Szwedów.

        • Małopolska Noc Naukowców w Krakowie
          • Małopolska Noc Naukowców w Krakowie

          • Uczniowie SP w Radziechowach z klasy 6a Wojciech Sosna i Szczepan Roczyna  z uczniami żywieckich szkół, dzięki wsparciu Pana Burmistrza Marka Czula oraz Urzędu Miejskiego w Żywcu 30.09.2022 r. uczestniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, w trakcie których zapoznali się z metodami wytwarzania wybranych produktów z kuchni molekularnej m.in. samodzielnie mogli wyprodukować sztuczny kawior lub owocowe spaghetti, zapoznali się z metodami wytwarzania lodów i mogli je osobiście wypróbować. Poza tym uczniowie zapoznali się z zasadami pomiarów kolorymetrycznych i spektrofotometrycznych i dowiedzieli się jak do tego można wykorzystać smartfon. Następnie próbowali zidentyfikować olejki smakowo-zapachowe, zostali wprowadzeni w zagadnienia barw żywności i poznali podstawowe barwniki występujące w produktach spożywczych. Zgłębiając trudne zagadnienia naukowe dotyczące żywności uczniowie mogli zasmakować kolorowych naleśników i gofrów, które były okraszone naturalnymi produktami owocowo-warzywnymi. 

          • Zajęcia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

          • W roku szkolnym 2022 – 2023 uczniowie naszej szkoły kontynuują zajęcia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. „Uniwersytet dla młodzieży” pozwala im odkrywać i rozwijać pasje w zakresie nauk przyrodniczych. Uczniowie otrzymali indeksy, do których wykładowcy wpisują im zaliczenia z wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych. To zabawa połączona z nauką.

            Za nami pierwszy zjazd i nowe doświadczenia….

            * wykrywanie obecności skrobi,

            * badanie rozpuszczalności skrobi,

            * reakcja skrobi różnego pochodzenia botanicznego z płynem Lugola,

            * kleikowanie skrobi naturalnej i modyfikowanej,

            * badanie rozpuszczalności w wodzie innych polisacharydów,

            * chromatografia cieczowa.

          • „Łańcuch przeżycia – sukcesem do życia”

          • 21 września 2022 r. uczniowie klasy VIIIA, a 19 października 2022 uczniowie klasy VIIIB i VII wzięli udział w szkoleniu „Łańcuch przeżycia – sukcesem do życia” organizowanym przez ratowników medycznych i druhów OSP Radziechowy w siedzibie jednostki. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku uczniowie poznali ogniwa łańcucha przeżycia. Następnie ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową w wykorzystaniem szkoleniowego defibrylatora. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem szklenia sprawowali ratownicy medyczni: Paweł Płonka i Robert Frey za co serdecznie im dziękujemy.

          • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole

          • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym.

            Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi. Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w kampanię i w dniach od 12 do 16 września na szkolnym korytarzu można było zapoznać się z informacjami na temat różnych chorób zakaźnych występujących w Polsce oraz metodach ich zapobiegania. W czasie lekcji dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych oraz przeprowadzane były pogadanki o właściwych zachowaniach zdrowotnych.

            Koordynatorami akcji byli opiekunowie szkolnego koła PCK.

          • Bieg Fair Play

          • 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu. Jest to  inicjatywa, mająca na celu promocję zasad fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

                        W tym roku my również przyłączyliśmy  się do tej ogólnopolskiej akcji organizowanej prze PKOL.7 września kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w tej pięknej inicjatywie. Uczniowie przygotowali plakaty w tematyce Fair Play oraz biegali na dystansach dobieranych do ich możliwości i umiejętności.

            Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zaplanowanych działań.

        • Laboratorium Przyszłości w naszej szkole
          • Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

          • W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu  Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

             

            W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza  szkoła otrzymała wsparcie finansowe na kwotę 105000 złotych. Zakupiono między innymi roboty,  drukarkę 3D oraz wyposażenie elektroniczne i techniczne pracowni Audio-Video włącznie z nagłośnieniem i urządzeniami dodatkowymi. Umożliwią one uczniom rozwijanie zainteresowań w tworzeniu i montażu nagrań dźwiękowych i filmów. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności.

             Z pozyskanych środków  została również doposażona w piec elektryczny, lodówkę, stanowiska robocze z płytami indukcyjnymi, garnkami oraz drobnym sprzętem AGD pracownia kulinarna. 

          • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

          • 1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Dyrektor szkoły Bożena Kupczak przywitała serdecznie Grono Pedagogiczne, pracowników administracyjno - technicznych, rodziców oraz uczniów. Wyjątkowo ciepło zostali powitani uczniowie klas pierwszych. Pani dyrektor życzyła pierwszoklasistom, aby pobyt w szkole był fascynującą przygodą i aby szybko poczuli się tutaj jak w domu. Na koniec swojego przemówienia podkreśliła, że:

            „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzyła wszystkim zebranym jak najwięcej. 

            Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

            1 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar II wojny światowej. 

        • Poznaj Polskę wycieczki uczniów naszej szkoły
          • Poznaj Polskę wycieczki uczniów naszej szkoły

          • Przedmiotem programu rządowego Poznaj Polskę było wsparcie szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabrała praktycznego wymiaru. Uczenie oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzyło warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. W ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę” uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc naszego kraju.

        • Gmina Radziechowy-Wieprz otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"
          • Gmina Radziechowy-Wieprz otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

          • Gmina Radziechowy-Wieprz złożyła 15 wniosków i otrzymała dofinansowanie na realizację wszystkich zaplanowanych wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki w wysokości 127 134,00 zł. Całkowita wartość projektu wyniosła 192 272,00   w tym wkład własny wyniósł 65 138,00 zł. Wkład własny finansowy zapewniony został przez wpłaty rodziców dzieci, które uczestniczyły w wycieczce.

            Z dofinansowania skorzystali:

            Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII Szkoły Podstawowej im ks. Prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach, którzy otrzymali dofinansowanie  w wysokości - 59 500,00 zł.

             

            Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

            O przyznaniu środków dla szkół decydowała kolejność zgłoszeń.

            Program "Poznaj Polskę" jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, Fundacją Nauk Humanistycznych oraz Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

        • KOLEJNE  MUZYCZNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
          • KOLEJNE MUZYCZNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

          • W dniach 25-26 maja 2022r.  uczniowie z grupy śpiewaczej „Spod Matyski”  brali udział w przesłuchaniach  konkursowych „PIOSENKI MOJEJ MAMY” w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu zdobywając tytuły laureatów. Oto oni: 

             LAUREACI - Nikola Hazuka i Piotr Ulrych   kl.III  
                                         LAUREACI
            - Nikodem i Tymoteusz Juraszek kl.Ia i IIIa

            Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy, tym bardziej iż mieli możliwość wystąpić na Koncercie Laureatów  w amfiteatrze pod Grojcem w dniu 4 czerwca 2022r. reprezentując naszą szkołę i gminę Radziechowy-Wieprz. Ze swoim repertuarem wystąpili również podczas gminnego „Koncertu z okazji Dnia Mamy” w Domu Ludowym w Wieprzu 29 maja 2022r. już ze wsparciem całej grupy śpiewaczej „Spod Matyski”.

                                                                                                 Opiekun grupy: Edyta Pasternak

             

             

          • Uniwersytet dla Młodzieży - ostatnie zajęcia

          • W dniu 13 czerwca 2022 roku  uczniowie z klas 7 i 8 (24 uczniów) uczestniczyli w ostatnich   w tym roku szkolnym zajęciach z chemii w ramach Uniwersytetu dla Młodzieży.

            Na początku wykonywali reakcje  zobojętniania w roztworach wodnych (miareczkowanie zasad za pomocą kwasów) przy pomocy  wskaźników  chemicznych. 

            W drugiej części zajęć : oznaczali gęstość napojów, wykrywali  w nich  cukry redukujące  i  cukry ogółem.

            W imieniu uczniów i opiekunów biorących udział w zajęciach Uniwersytetu dla Młodzieży  serdecznie dziękujemy Wykładowcom Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych i inspirujących zajęć. Wiedza przekazana uczniom   przyczyniła się do pogłębienia zainteresowań zagadnieniami chemicznymi, poznania  współczesnych tendencji rozwoju nauki  oraz wyboru kierunku dalszego kształcenia.

            Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w ten sposób współpraca z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie zaowocuje jeszcze wieloma podobnymi spotkaniami.

          • Uniwersytet dla Młodzieży

          • W dniu 30 maja 2022 roku uczniowie z klas 7 i 8 (24 uczniów) brali udział w zajęciach laboratoryjnych w Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Uczniowie wykonywali doświadczenia z metalami: Na i Al (reakcje: Na z wodą i etanolem, Al z wodorotlenkiem sodu) oraz przeprowadzili próbę Tollensa (próbę lustra srebrnego). Z dużym zainteresowaniem obejrzeli doświadczenie z monetą 2 zł, które przedstawił Pan dr Michalski – bardzo się podobało. Następnie Pani dr Sobolewska w krótkim wykładzie zapoznała uczniów na czym polega analiza sensoryczna. Zadaniem analizy sensorycznej jest dostarczenie informacji nie o chemicznych lub fizycznych właściwościach analizowanego produktu, lecz o reakcjach (wrażeniach) wywoływanych przez ten produkt, który działa na nasze zmysły (wzrok, węch, smak, dotyk i częściowo także słuch) jako bodziec. Uczniowie stanęli przed czekoladowym wyzwaniem i przeprowadzili analizę sensoryczną różnych marek czekolady.

          • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

          • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. 

            Uczeń Wojciech Kozieł z klasy VIII c zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii i zdobył tytuł Finalisty w tym konkursie.  Nauczycielem przygotowującym Wojtka do konkursu
            był p. Andrzej Błachut.

            Uczeń Marcin Sosna z klasy VIII a zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
            z Chemii i uzyskał tytuł Finalisty w tym konkursie. Nauczycielem przygotowującym Marcina do konkursu
            była p. Krystyna Wójcik – Sanetra.

            Serdecznie gratulujemy uczniom i ich Rodzicom ogromnego sukcesu!

             Życzymy, aby ich wysiłek, wytrwałość i zaangażowanie przyniosły im kolejne sukcesy w nowych szkołach oraz dalszym życiu.

        • Rodzina to Mama, Tata i Ja!
          • Rodzina to Mama, Tata i Ja!

          •    Miesiąc maj i czerwiec to okres, kiedy swoje święto mają najważniejsze osoby w życiu  człowieka – mama i tata. Są one ważna dla osób w każdym wieku, ale jedynym autorytetem i całym „światem” są dla najmłodszych dzieci. Aby uczcić ich święta: 26. maja –  Dzień Matki, 23. czerwca – Dzień Ojca oraz występujący pomiędzy nimi 1. czerwca – Dzień Dziecka uczniowie klasy I A Szkoły Podstawowej w Radziechowach postanowili zorganizować dla swoich rodziców Dzień Rodziny. Odbył się on 14 czerwca 2022 r. Tego szczególnego dnia nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z dziecięcych serc.

            Uczniowie zaprezentowali przed rodzicami swoje talenty aktorskie, taneczne, recytatorskie i wokalne. Na zakończenie prezentacji uczniowie złożyli rodzicom życzenia oraz wręczyli im piękne maki wykonane z krepiny. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Później nastąpił czas wspólnego poczęstunku, który przygotowali rodzice. To był wspaniały czas spędzony w miłej, rodzinnej atmosferze.

            Uroczystość tę uświetniła obecność p. dyr. mgr Jadwigi Śleziak.

            opr.: Zuzanna Zięba

             

        • Festyn Rodzinny za nami!
          • Festyn Rodzinny za nami!

          • Sobota 11 czerwca 2022 roku była wyjątkowo ciepłym i słonecznym dniem. Wtedy to odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Radziechowach wraz z Radą Rodziców. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły, możliwość wzięcia udziału w zajęciach zumby czy pokaz umiejętności strażaków OSP w Radziechowach. Zorganizowano również liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy. Na miejscu można również było skosztować przeróżnych smakołyków. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Radziechów.