•  I miejsce w powiecie w Turnieju Gier i Zabaw oraz awans do półfinału wojewódzkiego.

          • To już kolejny raz, gdy najmłodsi uczniowie z klas II, III, IV Szkoły Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika z Radziechów wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw – Memoriał Franciszka Witkowskiego. Przygotowany on był przez Śląski Szkolny Związek Sportowy. Są to zawody budzące wielkie emocje i zainteresowanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Dają one uczniom możliwość sprawdzenia własnych umiejętności i możliwości sportowych, uczą zasad uczciwej rywalizacji, a także sprzyjają nawiązywaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami innych szkół. Uczestnicząc w turnieju uczniowie nabywają też nowe doświadczenia.

             Konkurencje, w których musieli zmierzyć się zawodnicy to min.: sadzenie ziemniaków, sztafeta z piłką lekarską, sztafeta zwinnościowa, sztafeta wahadłowa z pałeczką, przeskoki przez skakankę, toczenie piłki do koszykówki w tunelu, wyścig kangurów, rzuty do ruchomego celu.

            Pierwszym etapem gier i zabaw był etap powiatowy który odbył się w SP w Łodygowicach. W nim w dniu 09. 04. 2024r. zdobyliśmy tytuł mistrza powiatu wyprzedzając drużyny ze szkoły: Lipowa, Łodygowice, SP 5 Żywiec, Wieprz, Cięcina. Tym samym awansowaliśmy do zawodów rejonowych, które odbędą się wkrótce. 

            Po zaciętej walce nasi uczniowie wywalczyli pierwsze miejsce. Dzięki temu nasza szkoła awansowała do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

          • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Konkurs plastyczny „Bądź świadomy! Nie każdy w sieci to Twój znajomy.”

          • Z dumą informujemy, że Wojciech Sosna z klasy 7a zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym "Bądź świadomy! Nie każdy w sieci to Twój znajomy" organizowany przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

            W ramach czwartej edycji konkursu plastycznego przyznano: 7 miejsc głównych oraz 10 wyróżnień.Podczas uroczy­stości w Westybulu wojewoda śląski Marek Wójcik złożył gratu­lacje i wręczył nagrody laureatom.

            – „Bezpie­czeństwo w sieci to bardzo ważna sprawa, dlatego, że często nasza niewiedza, nieświa­domość, albo zwyczajnie dobre serce mogą zostać wykorzy­stane przez przestępców” – powie­dział wojewoda Marek Wójcik. – „Problem bezpie­czeństwa w sieci nie dotyczy tylko dzieci; dotyczy wszystkich nas, dlatego wszyscy powin­niśmy uważać na to, co robimy w Inter­necie” – dodał.

            – „Dzięki czwartej edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewodę Śląskiego dla uczniów szkół podsta­wowych i ponad­pod­sta­wowych kolejni uczniowie zapoznali się z zagro­że­niami związanymi z handlem ludźmi, czyli współ­czesną formą niewol­nictwa godzącą w podstawowe prawa człowieka: wolność i godność” – podkre­śliła śląska kurator oświaty Aleksandra Dyla.

            Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainte­re­so­waniem wśród uczniów szkół podsta­wowych klas V‑VIII oraz szkół ponad­pod­sta­wowych z terenu województwa śląskiego.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            Maria Wołek

          • Warsztaty w ramach projektu edukacyjnego "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki"

          • 5 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu edukacyjnego "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki" organizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Celem tego ogólnopolskiego projektu jest poznanie przez zabawę podstawowych informacji związanych z tradycją i kulturą żydowską. W warsztatach, które trwały cztery godziny, wzięła udział  klasa IV b.

            Uczniowie i uczennice, pod okiem edukatorki Muzeum POLIN, uczestniczyli w fabularyzowanej grze narracyjnej wcielając się w postać Antka - współczesnego 12-latka, który niespodziewanie przenosi się sto lat w przeszłość. Trafia do miasteczka, jakich było wiele w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka - Malka. Dzieci wspólnie zwiedzają miasteczko, poznają żydowskie tradycje, święta, kuchnię i realia życia codziennego.

            Po warsztatach dla dzieci odbyły się warsztaty dla  nauczycieli, w trakcie których edukator Muzeum POLIN zaprezentował  i przekazał szkole zestaw materiałów edukacyjnych do gry oraz wspólnie z uczestnikami omówił możliwości wykorzystania tych materiałów  podczas lekcji i innych zajęć.

          • KONKURS PLASTYCZNY ,,MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”

          •  5 kwietnia 2024r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III ,,Mój wymarzony zawód” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci wykonały wiele prac różną techniką. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i pomysłowością. W swoich pracach przedstawili, kim w przyszłości chcieliby zostać. Pojawiły się zawody m.in. weterynarz, strażak, piłkarz, kosmetyczka, fotograf, żołnierz, fryzjer, nauczyciel, lekarz, kucharz, mechanik samochodowy itp.

            Przy ocenianiu prac brano pod uwagę przede wszystkim oryginalność, kreatywność, wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne.

            Wyróżnienia zdobyli:

            Anna Ignaciuk, Karol Piątek, Tymoteusz Pawlus, Franciszek Jagosz, Hanna Drewniak, Kacper Mitręga, Zofia Szymczyna, Nina Bartczak, Maja Dobija, Milena Zyzańska, Maria Frey, Zuzanna Hazuka

            Uczniom wręczono nagrody – pamiątkowe dyplomy i książki.

            Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

          • Zajęcia z dogoterapii w klasie Ib i IIb

          •  22 marca 2024r. w klasach Ib i IIb odbyły się zajęcia z dogoterapii, podczas których dzieciom towarzyszył pies – owczarek niemiecki o imieniu Tara.

            Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa pies w życiu człowieka, na czym polega praca psa – specjalisty, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem, w jaki sposób należy z nim postępować tzn. jak go należy głaskać, jak należy się nim opiekować, czego nie należy robić. Podczas zajęć wykonanych zostało wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które mogły uczniom otworzyć się na nowe doświadczenia i wyeliminować negatywne emocje.

            Zajęcia te dostarczyły wiele radości, spowodowały też pojawienie się uśmiechu na każdej buzi dziecka. Każde spotkanie z psem jest dla uczniów wielkim przeżyciem.