• Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Uczeń Wojciech Kozieł z klasy VIII c zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii i zdobył tytuł Finalisty w tym konkursie.  Nauczycielem przygotowującym Wojtka do konkursu
            był p. Andrzej Błachut.

Uczeń Marcin Sosna z klasy VIII a zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
            z Chemii i uzyskał tytuł Finalisty w tym konkursie. Nauczycielem przygotowującym Marcina do konkursu
            była p. Krystyna Wójcik – Sanetra.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich Rodzicom ogromnego sukcesu!

Życzymy, aby ich wysiłek, wytrwałość i zaangażowanie przyniosły im kolejne sukcesy w nowych szkołach oraz dalszym życiu.

• Rodzina to Mama, Tata i Ja!

•    Miesiąc maj i czerwiec to okres, kiedy swoje święto mają najważniejsze osoby w życiu  człowieka – mama i tata. Są one ważna dla osób w każdym wieku, ale jedynym autorytetem i całym „światem” są dla najmłodszych dzieci. Aby uczcić ich święta: 26. maja –  Dzień Matki, 23. czerwca – Dzień Ojca oraz występujący pomiędzy nimi 1. czerwca – Dzień Dziecka uczniowie klasy I A Szkoły Podstawowej w Radziechowach postanowili zorganizować dla swoich rodziców Dzień Rodziny. Odbył się on 14 czerwca 2022 r. Tego szczególnego dnia nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z dziecięcych serc.

Uczniowie zaprezentowali przed rodzicami swoje talenty aktorskie, taneczne, recytatorskie i wokalne. Na zakończenie prezentacji uczniowie złożyli rodzicom życzenia oraz wręczyli im piękne maki wykonane z krepiny. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Później nastąpił czas wspólnego poczęstunku, który przygotowali rodzice. To był wspaniały czas spędzony w miłej, rodzinnej atmosferze.

Uroczystość tę uświetniła obecność p. dyr. mgr Jadwigi Śleziak.

opr.: Zuzanna Zięba

• Festyn Rodzinny za nami!

• Sobota 11 czerwca 2022 roku była wyjątkowo ciepłym i słonecznym dniem. Wtedy to odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Radziechowach wraz z Radą Rodziców. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły, możliwość wzięcia udziału w zajęciach zumby czy pokaz umiejętności strażaków OSP w Radziechowach. Zorganizowano również liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy. Na miejscu można również było skosztować przeróżnych smakołyków. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Radziechów.

• WYCIECZKA DO PSZCZYNY

•       6 czerwca 2022r. klasy IIa  i IIb wraz z nauczycielami pojechały na wycieczkę do Pszczyny w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”. Wyjazd został dofinansowany ze środków tego programu.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru do Zagrody Żubrów. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek z życia mieszkańców zagrody. Mogliśmy obserwować oraz podziwiać te okazałe zwierzęta. Następnie zwiedzaliśmy Skansen Wsi Pszczyńskiej – to urokliwe miejsce eksponujące zabytki architektury drewnianej z pobliskich rejonów. Po zwiedzeniu Skansenu poszliśmy do pobliskiej kawiarni na rynku. Kupiliśmy lody a potem pamiątki. Nie zabrakło również spaceru po parku.

Na zakończenie wycieczki mieliśmy ognisko – pieczenie kiełbasek oraz zabawy ruchowe. W tym dniu dopisały nam nie tylko dobre nastroje a także piękna, słoneczna pogoda.

Wycieczka podobała się wszystkim. Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni ale bardzo zmęczeni.

• ZAJĘCIA KULINARNE – ROBIMY GOFRY

•       17 maja 2022r. klasa IIb w nowoczesnej, szkolnej pracowni kulinarnej robiła gofry realizując temat: ,,Zdrowy posiłek dnia”.

Gofry to wafle, które robi się na ciepło i podaje z bita śmietaną, polewą czekoladową, cukrem pudrem i z sezonowymi owocami.

Dzieci tego dnia przyniosły do szkoły różne owoce. Upieczone gofry uczniowie samodzielnie przyozdabiali według własnych pomysłów. Sprawiało im to dużo radości. Następnie odbyła się degustacja. Gofry wyszły wyśmienite. Zajęcia bardzo się uczniom podobały.

• Szkolni Mistrzowie Ortografii

• W dniu 16 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się coroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII.