• „Łańcuch przeżycia – sukcesem do życia”

• 21 września 2022 r. uczniowie klasy VIIIA, a 19 października 2022 uczniowie klasy VIIIB i VII wzięli udział w szkoleniu „Łańcuch przeżycia – sukcesem do życia” organizowanym przez ratowników medycznych i druhów OSP Radziechowy w siedzibie jednostki. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku uczniowie poznali ogniwa łańcucha przeżycia. Następnie ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową w wykorzystaniem szkoleniowego defibrylatora. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem szklenia sprawowali ratownicy medyczni: Paweł Płonka i Robert Frey za co serdecznie im dziękujemy.

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym.

Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi. Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w kampanię i w dniach od 12 do 16 września na szkolnym korytarzu można było zapoznać się z informacjami na temat różnych chorób zakaźnych występujących w Polsce oraz metodach ich zapobiegania. W czasie lekcji dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych oraz przeprowadzane były pogadanki o właściwych zachowaniach zdrowotnych.

Koordynatorami akcji byli opiekunowie szkolnego koła PCK.

• Bieg Fair Play

• 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu. Jest to  inicjatywa, mająca na celu promocję zasad fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

W tym roku my również przyłączyliśmy  się do tej ogólnopolskiej akcji organizowanej prze PKOL.7 września kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w tej pięknej inicjatywie. Uczniowie przygotowali plakaty w tematyce Fair Play oraz biegali na dystansach dobieranych do ich możliwości i umiejętności.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zaplanowanych działań.

• Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu  Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza  szkoła otrzymała wsparcie finansowe na kwotę 105000 złotych. Zakupiono między innymi roboty,  drukarkę 3D oraz wyposażenie elektroniczne i techniczne pracowni Audio-Video włącznie z nagłośnieniem i urządzeniami dodatkowymi. Umożliwią one uczniom rozwijanie zainteresowań w tworzeniu i montażu nagrań dźwiękowych i filmów. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności.

Z pozyskanych środków  została również doposażona w piec elektryczny, lodówkę, stanowiska robocze z płytami indukcyjnymi, garnkami oraz drobnym sprzętem AGD pracownia kulinarna.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• 1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Dyrektor szkoły Bożena Kupczak przywitała serdecznie Grono Pedagogiczne, pracowników administracyjno - technicznych, rodziców oraz uczniów. Wyjątkowo ciepło zostali powitani uczniowie klas pierwszych. Pani dyrektor życzyła pierwszoklasistom, aby pobyt w szkole był fascynującą przygodą i aby szybko poczuli się tutaj jak w domu. Na koniec swojego przemówienia podkreśliła, że:

„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzyła wszystkim zebranym jak najwięcej.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

1 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.