• Realizacja projektu edukacyjnego „BIBUŁKARSTWO OBRZĘDOWE”  w ramach Programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą  Ludowym” 
          • Realizacja projektu edukacyjnego „BIBUŁKARSTWO OBRZĘDOWE”  w ramach Programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą  Ludowym” 

          •  W naszej szkole w miesiącu listopadzie, realizowany był projekt „Bibułkarstwo obrzędowe”, w ramach  programu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi  „Lekcje z Twórcą Ludowym” ze środków Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu było ratowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji oraz zapewnienie ciągłości autentycznej twórczości ludowej.

             Program był skierowany do placówek powszechnego systemu szkolnictwa z obszarów wiejskich oraz twórców ludowych chętnych podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodym pokoleniem. Do NIKiDW wpłynęło prawie dziewięćdziesiąt wniosków od szkół z różnych regionów kraju oraz twórców parających się sztuką, rzemiosłem, rękodziełem i muzyką ludową. Cieszymy się bardzo, że właśnie nasz projekt został zaakceptowany jako jeden z dwudziestu z całej Polski. Uczniowie klas pierwszych mogli uczestniczyć w zajęciach z Twórcą Ludowym panią Marią Grzegorek z Juszczyny oraz jej córką panią Barbarą Wandzel. Podczas tych lekcji dzieci tworzyły kwiaty z bibuły, barwne kompozycje papierowe inspirowane sztuką ludową, poznawały tradycje ludowe  i gwarę naszego regionu, nabywały umiejętności tworzenia aniołków żywieckich i bombek choinkowych z bibuły.

                                                                                               Koordynator projektu

                                                                                                  Edyta Pasternak

          • Sukcesy sportowe uczniów klasy II B

          • Uczniowie klasy II B bardzo chętnie uczestniczą we wszelkiego typu zajęciach sportowych w szkole i poza szkołą.Ostatnio ucz. Nathan Stasica,Jakub Tlałka i Michał Swiniański brali udział w Turnieju Piłkarskim ,,PUCHAR OBROŃCÓW WESTERPLATTE" W Węgierskiej  Górce. Zdobyli Puchar i zasłużone medale wraz z dyplomami.

            Zachęcają wszystkich do rozwijania zainteresowań sportowych.

          • Wyjazd klasy 3a do Bielska Białej

          • W dniu 5 XI 2023 r. uczniowie klasy 3 a udali się do Bielska – Białej, gdzie w BCK obejrzeli spektakl baletowy pt. „Dziadek do Orzechów” Piotra Czajkowskiego. Uczniowie byli zachwyceni muzyką, pięknymi tańcami, kostiumami i piękną scenografią. "Dziadek do orzechów" wprowadził uczniów w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To niezapomniane widowisko na długo pozostanie w ich pamięci.

          • Koncert pieśni patriotycznych

          • We czwartek – 9 listopada – w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. W gali wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Poszczególne zespoły zaprezentowały różnorodne pieśni z czasów walk o wolność ojczyzny, utwory zagrzewające do boju, prezentujące nasz piękny kraj w najlepszy sposób. Dzieci bardzo mocno zaangażowały się w wykonanie pieśni: niektóre miały założone stroje, inne - oprócz śpiewu – maszerowały, tańczyły, wymachiwały flagami.

          • SUKCES SZYMONA BEJCARA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WORD - BIELSKO-BIAŁA

          • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Bielsku-Białej, świętujący swoje 25-lecie, zorganizował konkurs mający na celu wyłonienie najciekawszego projektu maskotki, promującego ośrodek.  Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac  uczniów z  powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego.

            Rozstrzygnięcie konkursu na nazwę i projekt maskotki ogłoszono w sobotę (21 października) podczas Dnia Otwartego WORD Bielsko-Biała. Komisja konkursowa postanowiła przyznać jedno I miejsce i wyróżnić 6 uczestników konkursu, w tym ucznia  naszej szkoły  Szymona Bejcara z klasy 1a. Jesteśmy dumni z sukcesów Szymona i serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

          • „Przerwa na czytanie”

          • W dniach 23 do 25 października w naszej szkolnej bibliotece rozpoczęliśmy nową, comiesięczną inicjatywę o nazwie "Przerwa na czytanie". Idea projektu polega na tym, że uczniowie z klas starszych ofiarowują swoim młodszym kolegom i koleżankom chwile magicznych opowieści, czytając im bajki, wierszyki lub opowiadania w trakcie przerw między lekcjami.

            Nasz inicjatywa spotkała się z niesamowitym entuzjazmem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że nie tylko młodsze dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchają tych opowieści, ale również uczniowie starszych klas z chęcią przyłączyli się do czytania. To dowodzi, że miłość do książek i opowieści jest wiekowa, a czytanie jest czynnością, która łączy nas wszystkich.

            Planujemy kontynuować akcję „Przerwa na czytanie” cyklicznie, co miesiąc, aby umożliwić naszym uczniom jeszcze więcej magicznych chwil spędzonych w światach wyobraźni.

            Chciałabym serdecznie podziękować uczennicy Dorocie Małysie z klasy 4b za jej zaangażowanie i piękne czytanie. Jej wkład w ten projekt jest nieoceniony, a uczniowie byli zachwyceni jej występem, co widać na załączonych zdjęciach poniżej.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w inicjatywie. Nie możemy się już doczekać kolejnej „Przerwy na czytanie”.