• DUETY PRZYRODNICZE

• 22 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych odbył się,  po dwuletniej przerwie, 11 konkurs interdyscyplinarny dla szkół podstawowych powiatu żywieckiego „Duety przyrodnicze” organizowany pod patronatem Starosty Żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy ogólnej z zakresu ekologii środowiska, chemii, matematyki, fizyki i biologii oraz pomoc w promowaniu osiągnięć szkół podstawowych w środowisku lokalnym.

• Wyjazd na DNI OTWARTE szkół ponadpodstawowych

• W dniu 27 kwietnia klasy ósme wraz z opiekunami wybrały się  na DNI OTWARTE szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego.

Celem wyjazdu było poznanie oferty szkół średnich dla uczniów klas 8, którzy jeszcze w tym roku będą decydować o tym, którą placówkę wybrać w kolejnym etapie swojej edukacji. Wybór szkoły średniej to jedna z ważniejszych decyzji, przed którą stają obecnie ósmoklasiści.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach przedstawiających poszczególne kierunki kształcenia i  mieli możliwość zobaczenia pracowni zawodowych w danej szkole.  Dla odwiedzających przygotowane zostały atrakcyjne pokazy, doświadczenia, prezentacje multimedialne, pozwalające odkryć bogactwo oferty edukacyjnej szkoły średniej. Uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami, którzy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania placówki, a także mogli poczuć atmosferę szkoły.

• Uniwersytet dla Młodzieży

• 21 marca 2022 r. uczniowie z kl. 7 i 8 (25 uczniów) wraz z opiekunami:  p. Katarzyną  Miką i  p. Krystyną Wójcik-Sanetrą uczestniczyli w zajęciach Uniwersytetu dla Młodzieży. Zajęcia odbyły się na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Na początku uczniowie wysłuchali wykładu „Reakcje węglowodorów, alkoholi, kwasów karboksylowych oraz estrów”, który przedstawiła p. dr Anna Wisła- Świder prof. UR w Krakowie. Następnie przeprowadziła  ciekawe doświadczenia

• Nasi uczniowie - finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych

• Z ogromną radością pragniemy poinformować o wynikach zakończonych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z chemii i geografii, których organizatorem jest Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Marcin Sosna z klasy 8a uzyskał tytuł finalisty z chemii, a Wojciech Kozieł z klasy 8c został finalistą z geografii. To znakomite wyniki w tych trudnym i ambitnych konkursach.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom ogromu pracy jaki włożyli w przygotowania do konkursów.

Marcinowi i Wojtkowi życzymy dalszych sukcesów w nowej, wymarzonej szkole, do której zaczną uczęszczać od września. Trzymamy kciuki !

• Kolejny sukces literacki

• W dniu 4 kwietnia 2022 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu powiatowego zatytułowanego "Rozum mam, myślę sam!". Konkurs organizowany był w kategoriach klas IV-VI i VII-VIII. Zadaniem uczestników było stworzenie wiersza o tematyce związanej z promowaniem zdrowego trybu życia. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IVb: Lena Miszczyk, która zajęła pierwsze miejsce oraz Małgorzata Sapeta, zdobywczyni trzeciego miejsca. Opiekunką dziewczyn była pani Teresa Surówka.  Gratulujemy!