• Spotkanie z policjantem

• 28 września uczniowie klas I- III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komisariatu  Policji w Węgierskiej Górce.Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.

• Odnalezione po latach

• W naszej bibliotece można zobaczyć bardzo stare dokumenty nawet z XIX wieku. Dotyczą one nie tylko szkoły, ale można tu również znaleźć dokumenty pochodzące z drugiej wojny światowej.

Możemy zobaczyć wykazy uczniów (nazwiska, wiek oraz adres) od roku 1875, dzienniki szkolne z roku 1929, książeczki pracy, które były wydawane osobom pracującym na terenie Rzeszy Niemieckiej oraz na terenach wcielonych do niej w okresie II Wojny Światowej, czasopisma pedagogiczne z lat 1924-1927, a także zdjęcia i pocztówki.

Wszystko to odnalazło się na strychu szkolnym podczas remontu.

• Spotkanie z dietetykiem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Badawczego " Zdrowa Klasa"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno- badawczym "Zdrowa Klasa" mającym na celu promowanie zdrowego stylu życia i właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania, przy pomocy odpowiednich metod badawczych dietetyk dokonał oceny sposobu żywienia i stylu życia każdego dziecka. Dodatkowo uczniowie klas starszych, przygotowali przepyszne koktajle warzywno - owocowe, które znikały w szybkim tempie.

Jak widać można odżywiać się nie tylko pysznie, ale i zdrowo.

• „Program dla szkół”

• Kolejny rok szkolny uczniowie klas I - V uczestniczą w prozdrowotnym programie edukacyjnym:  „Program dla szkół”, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i jego przetworów.

Celem tego programu jest:

- długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe,

- propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieci uczestniczące w programie otrzymują: świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki) lub soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko jednorazowo otrzymuje porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

• Integracja przy ognisku

• U progu nowego roku szkolnego, czyli we wtorek, 12 września, uczniowie klasy 6 b wzięli udział w wycieczce na Matyskę połączonej z ogniskiem integracyjnym. Dopisała słoneczna, prawdziwie letnia pogoda, więc podczas wędrówki można było zachwycać się pięknem rodzimego krajobrazu, a nawet wziąć udział w nieplanowanym grzybobraniu. Po wycieczce wielką atrakcją było zbieranie drewna na ognisko w pobliskim lesie, pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy terenowe. Serdecznie dziękujemy naszemu koledze, Michałowi oraz jego mamie za zaproszenie całej klasy na teren swojej posesji i zorganizowanie ogniska. Cieszymy się, że tak miłym akcentem mogliśmy rozpocząć nowy rok szkolny.

• Akcja Lidla - Szkoły Pełne Talentów

• Nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłym roku, bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów Waszych dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.
            Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde 50 zł wydane na zakupy (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole (w każdej klasie umieściliśmy specjalne pudełko) lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły bezpośrednio na stronach internetowych Lidla.
            Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę.
                                            Akcja trwa od 1 września do 5 listopada.
            Obejrzyj reklamę https://www.youtube.com/watch?v=gTrXMdRFZ6A

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W poniedziałek 4 września w amfiteatrze szkolnym rozpoczęliśmy kolejny rok nauki i pracy. Inaugurację zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu, po czym Pani dyrektor – Bożena Kupczak – przywitała zebranych rodziców, nauczycieli, pracowników  administracyjno-technicznych oraz najważniejszych przedstawicieli szkoły – uczniów. Przedstawiła też nowych pracowników oraz plan pracy szkoły. Wspomniała również o przeprowadzanej termomodernizacji szkoły oraz przedstawiła zasady, jakich wszyscy musimy przestrzegać, by zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Następnie uczennica klasy siódmej b – Maja Knapek – przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Z kolei pani wicedyrektor – Dorota Małysa – przedstawiła dalszy porządek dnia, po czym uczniowie udali się do swoich klas. Wychowawcy powitali swoich wychowanków i udzielili niezbędnych informacji na temat nowego roku szkolnego. W tym samym czasie uczniowie najmłodsi – pierwszoklasiści – zostali przydzieleni do oddziałów i już ze swymi wychowawcami ruszyli na wyprawę w celu poznania budynku szkoły. Witamy ich serdecznie!

W ten sposób rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim wspaniale spędzonych chwil, sukcesów w nauce i pracy oraz radości, która rozświetli ten czas...

• Plan lekcji

• W zakładce Plan lekcji znajduje się tygodniowy rozkład zajęć, który będzie obowiązywał w szkole od dnia 4 wrześcia 2023 r.