• ZAJĘCIA TERENOWE - GROJEC

• W dniu 19 czerwca kilkoro uczniów naszej szkoły udało się na zajęcia terenowe do Żywca. Zajęcia te odbywały się dokładnie na trasie żółtego szlaku turystycznego, który prowadzi na górę Grojec. Prowadzącym był Pan Piotr Dziki z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego z oddziału żywieckiego. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali ciekawych informacji na temat ochrony przyrody w naszym regionie, dowiedzieli się czym jest murawa kserotermiczna i zobaczyli ją idąc w kierunku Grojca. Pan Piotr opowiedział im również kilka ciekawostek o dawnym pasterstwie na tym terenie, a także pokazał jak korzystać z aplikacji, która pomaga w rozpoznawaniu roślin. Na szczycie każdy z uczniów wykonał pracę z zebranych kwiatów i traw.

Wszystkim zajęcia się bardzo podobały i wspólnie wróciliśmy do Radziechów.

• ZAJĘCIA W CENTRUM EKOLOGICZNYM W WIEPRZU

• W dniu 13 czerwca dziesięcioro uczniów naszej szkoły wraz z Panią Moniką Hura udali się na zajęcia przyrodnicze do Centrum Ekologicznego w sąsiednim Wieprzu. Zajęcia dotyczyły bioróżnorodności rzeki Soły. Najpierw wraz z Panem Piotrem Klisiem udaliśmy się nad brzeg rzeki Soły, gdzie uczniowie dowiedzieli się wiele informacji na temat fauny i flory w okolicach rzeki i na jej dnie. Pan prowadzący zwrócił uczniom uwagę na zmiany kierunku płynięcia rzeki, na wpływ człowieka na jej stan. Następnie udaliśmy się do budynku gdzie mogliśmy podziwiać biotopowe akwarium, w którym obecnie zamieszkuje jeden pstrąg tęczowy. W drugiej części zajęć uczniowie wysłuchali wykładu na temat akwarium biotopowego, historii jego powstania i wdali się w krótką pogawędkę z Panią Agnieszką, która ten wykład prowadziła.

Na koniec zajęć udaliśmy się na spacer po sąsiadującym z budynkiem centrum parku w którym uczniowie mogli podziwiać budki dla nietoperzy oraz ptaków i owadów.

• Wyjazd klasy 2a do Opery Krakowskiej

• 13 VI 2023 r. uczniowie klasy II A w towarzystwie swoich Mam udali się do Opery Krakowskiej – udali się w świat wielkiej kultury. Uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie operowe pt. „Muzyka i magia”. Ta fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni oczarowała dzieci niezwykłymi przygodami. Za sprawą magicznej muzyki na scenie pojawił się Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów z dziecięcych opowieści. Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską, pięknymi strojami, scenografią i muzyką operową. Po spektaklu uczniowie zwiedzali Operę, poznawali pracę aktorów i wszystkich osób pracujących nad spektaklem. Mieli też możliwość zagrania na scenie Opery Krakowskiej. Przedstawili fragment bajki „Jaś i Małgosia”, którą przygotowali dla swoich Rodziców z okazji Dnia Rodziny. Na zakończenie uczniowie udali się na pyszne lody. Uczniowie wrócili do domu późnym popołudniem, zmęczeni ale szczęśliwi. To było niesamowite przeżycie, które pozostanie w ich pamięci na zawsze.

• UROCZYSTOŚĆ KLASOWA Z OKAZJI DNIA RODZINY – KLASA IIIB

• ​​​​​​

16 czerwca 2023r. w małej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której uczniowie klasy IIIb zaprezentowali program artystyczny dla swoich KOCHANYCH RODZICÓW. Były piosenki poświęcone mamie i tacie, wiersze oraz taniec ,,Chocolate”, taniec z kubkami i z chustami. Na twarzach rodziców pojawiło się wzruszenie, ale także wielka radość i duma. Humorystyczne wiersze powodowały śmiech wśród gości. Uczniowie spisali się na medal, a za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie prezentacji dzieci złożyły rodzicom życzenia, wręczyły im upominki, które wykonały samodzielnie, a następnie rodzice musieli odszukać się na portretach.

Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami udali się do klasy, gdzie na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez ,,trójkę klasową” oraz konkursy.

To był wspaniały czas spędzony w miłej, rodzinnej atmosferze. Uroczystości w gronie rodzinnym umacniają więzi, uczą miłości i szacunku, a także pozwalają dzieciom zaprezentować zdobyte umiejętności.

Wszystkim Kochanym Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności.

Uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą

Katarzyną Juraszek

• „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W  ramach realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”  uczniowie klas I-III  naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach  teoretycznych i praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.  W pierwszej części szkolenia uczniowie poznali ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie. Po wstępnej, teoretycznej części dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych. Każdy uczeń mógł  przećwiczyć: wzywanie pomocy, sprawdzanie przytomności, oddechu oraz  uciski ratownicze na fantomach. Mogły też oglądać  film pt. Doktor Kręciołek oraz otrzymały zeszyt ćwiczeń. Udzielanie pierwszej pomocy to bardzo ważna umiejętność i obowiązek wobec drugiego człowieka, dlatego dzieci  zaznajamiane były z wiedzą teoretyczną oraz praktyką ratowania życia w zrozumiały dla nich sposób. Dziękujemy  naszej szkolnej pielęgniarce pani Renacie za pomoc w przeprowadzeniu zajęć praktycznych.