- Sukcesy uczniów
- Kalendarz roku szkolnego 2023/2024
- Kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów i zachowania
- Godzina dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców
- Egzamin ósmoklasisty
- Prezentacja Bezpieczeństwo Cyfrowe dzieci i młodzieży
- Rada Rodziców
- Pedagog, Psycholog, Logopeda
- Ubezpieczenie uczniów
- Rodo
- Rekrutacja
- Wkaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
Kalendarz roku szkolnego 2023/2024
w Szkole Podstawowej im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach
1.Organizacja roku szkolnego 2023/2024
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
4 września 2023r.
Zimowa przerwa świąteczna
23 grudnia 2023 r. – 31 2023r.
Zakończenie pierwszego półrocza
26 stycznia 2024r koniec I półrocza
Ferie zimowe
29 stycznia 2024r. – 11 luty 2024
Wiosenna przerwa świąteczna
28 marca 2024r. – 2 kwietnia 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
14 maja 2024r (wtorek) - język polski
15 maja 2024r. (środa) - matematyka
16 maja 2024r. (czwartek) – język angielski
Zakończenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach
21 czerwca 2024r.
Ferie letnie
22 czerwca - 31 sierpnia 2024r.
2. Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024
Data
Dzień tygodnia
Święto – dzień ustawowo wolny od pracy
1 listopada 2024 r.
środa
Wszystkich Świętych
1 maja 2024r.
środa
1 Maja – Święto Pracy
3 maja 2024 r.
piątek
Święto Konstytucji 3 Maja
30 maja 2024 r.
czwartek
Boże Ciało
3. Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024
Data
Dzień tygodnia
Prowadzone czynności
Uwagi
2, 3 listopada 2023r
czwartek, piątek
Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze
dyżury nauczycielskie
29,30 kwiecień 2024
02 maja 2024r.
poniedziałek, wtorek
czwartek
Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze
dyżury nauczycielskie
14,15,16 maja 2024r.
wtorek, środa, czwartek
Egzamin ósmoklasisty
praca w komisjach egzaminacyjnych, dyżury nauczycielskie
31 maja2024 r.
piątek
Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze
dyżury nauczycielskie
4. Zebrania ogólne, klasowe, konsultacje dla rodziców uczniów w roku szkolnym 2023/2024
Data
Dzień
Rodzaj
Osoby odpowiedzialne
4 września 2023r.
poniedziałek
spotkanie uczniów klas I z dyrekcją oraz wychowawcami
dyrekcja, wychowawcy klas pierwszych
14 września 2023r.
czwartek
wywiadówka
wychowawcy klas, nauczyciele
9 listopada 2023 r.
czwartek
wywiadówka
wychowawcy klas, nauczyciele, psycholog, pedagog
13 grudnia 2023 r.
środa
konsultacje
wszyscy nauczyciele
26 stycznia 2024 r.
piątek
wywiadówka i zebranie ogólne
dyrekcja , wychowawcy klas, nauczyciele
9 kwietnia 2024 r.
wtorek
wywiadówka
wychowawcy klas, nauczyciele
22 maja 2024 r.
środa
konsultacje
wszyscy nauczyciele
5. Harmonogram uroczystości oraz wydarzeń szkolnych w roku szkolnym 2023/2024
Lp.
Nazwa uroczystości, imprezy, akcji lub święta
Termin
Osoby odpowiedzialne
1.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2023/ 2024
4 września 2023r
dyrekcja szkoły,
J. Motyka, I. Płonka, SU, wychowawcy klas
2.
Próbna ewakuacja
wrzesień 2023r.
dyrekcja szkoły,
wszyscy nauczyciele
3.
Spotkanie z policjantem
wrzesień 2023r.
dyrekcja szkoły, wychowawcy
4.
Sesja zdjęciowa
28 września 2023r
dyrekcja szkoły, wychowawcy
5.
Konkurs fotograficzny „Śladami
ks. prał St. Gawlika”wrzesień/październik
2023r.
wych.kl. IV – VIII,
L. Ciurla, M. Wołek I.Płonka6.
Konkurs plastyczny
„Śladami ks. prał. St. Gawlika”wrzesień/październik
2023r.
wych.kl. I-III
7. "Pokonaj Stres" - Konkurs na najciekawszą kolorowankę antystresową dla uczniów klas I-VIII październik 2023 psycholog, pedagog 8.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
10 października 2023r.
dyrekcja, SU, I. Płonka,
E. Pasternak,
K. Juraszek, M. Wójcik klasa 1a, 1b,9.
Święto patrona szkoły
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
13 października 2023 r.
dyrekcja, M. Wołek,
J. Motyka, J. Roczyna
klasa VIIIa, I. Płonka SU
10.
Festiwal pieśni patriotycznej
listopad 2023r.
M. Wołek, I.Płonka,
wychowawcy klas
11.
Narodowe Święto Niepodległości
listopad 2023r
klasy Va, wych. K. Mika
12.
Zabawa andrzejkowa
listopad 2023r.
SU , opiekunowie SU, wychowawcy klas
13.
Wigilijki klasowe
grudzień 2023r.
wychowawcy klas, nauczyciele, samorządy klasowe, rodzice
14.
Koncert kolęd połączony z Jasełkami
styczeń 2024r.
J. Sapeta, kl.VIb, M. Wołek, I.Płonka, J. Motyka, SU
15.
Święto Babci i Dziadka
styczeń 2024r.
wychowawcy klas 1-3
16.
Zabawa karnawałowo - walentynowa dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII
luty 2024r.
SU, wychowawcy klas
1-817 Konkurs na najciekawszy strój " Mój wymarzony zawód" luty 2024r. psycholog, pedagog 18.
Dzień Bezpiecznego Internetu
luty 2024r
I.Płonka, K. Copija
19.
Kiermasz palm wielkanocnych
marzec 2024r
wolontariat szkolny
świetlica szkolna, nauczyciel techniki
20.
Maj z książką – Rambit klas III
kwiecień/maj 2024r.
wychowawcy klas III, A.Ścieszka
21.
Dzień Ziemi – warsztaty ekologiczne
22 kwiecień 2024r.
dyrekcja, SK- LOP
22.
Zlot „ Czyste góry”
kwiecień 2024r
dyrekcja, SK - LOP
23.
Święto Konstytucji 3 maja
maj 2024r.
dyrekcja, SU, B. Rozmus klasa VI a
24.
Dzień Rodziny
maja 2024r.
wychowawcy klas 1-3
25.
Szkolne Igrzyska Sportowe
24 maja 2024
Nauczyciele wych. fizycznego, wych.klas
26.
VIII Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka
8 czerwca 2024r.
dyrekcja, SU, wychowawcy klas, świetlica szkolna,
J. Motyka, M.Wołek27
Pożegnanie uczniów klas VIII przez klasę VII
czerwiec 2024r.
dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy klas VII i VIII
28.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024r.
dyrekcja szkoły, SU, wychowawcy klas, J. Motyka, M. Wołek
6. Harmonogram konkursów
Lp.
Nazwa konkursu
Termin
Osoba odpowiedzialna
1.
Konkursy przedmiotowe
listopad 2023r.
komisje konkursowe, nauczyciele przedmiotu
2.
Powiatowy Konkurs Wiedzy z Zakresu Uzależnień
listopad 2023r.
opiekun szkolnego wolontariatu
3.
Kangur Matematyczny
marzec 2024
K. Mika, B. Rozmus, K. Copija
4.
Konkurs FOX
marzec 2024
E. Zoń – Sikora, M. Konior
5.
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
marzec 2024
I.Płonka
6.
Konkurs recytatorski kl. I-III
maj 2024
Z. Zięba, A. Sapeta
7.
Konkurs matematyczny
kl. II - IIImaj 2024
Z. Zięba, M. Gubernat
8.
Konkurs recytatorski kl. IV-VIII
maj 2024
J. Motyka, J. Sapeta, J. Roczyna
9.
Konkursy: wewnątrzszkolne, gminne i inne
na bieżąco
Organizatorzy, komisje powołane przez dyrektora szkoły
7. Programy i projekty realizowane w szkole
Lp.
Nazwa
Termin
Osoba odpowiedzialna
1.
Program dla szkół: „ Owoce, warzywa w szkole oraz mleko”
cały rok
intendent szkolny
2.
Laboratorium przyszłości
cały rok
wicedyrektor szkoły. J. Roczyna , I. Płonka, K. Copija
3.
Poznaj Polskę
styczeń- czerwiec 2024r.
dyrekcja , wychowawcy klas I-VIII
4.
Szkoła Bezpiecznego Puchatka
cały rok
I.Płonka
5.
Program Edukacyjno- Profilaktyczny „Bezpieczna Placówka”
cały rok
dyrekcja , wychowawcy klas I-VIII, pedagog szkolny
6.
Szkoły pełne talentów
wrzesień- grudzień
świetlica szkolna
7.
Innowacyjny projekt: Zrównoważony rozwój - odpady
wrzesień- październik
Z. Zięba
8.
Innowacyjny projekt: Chemia z pasją
cały rok szkolny
K. Mika
9.
Zdrowa klasa
cały rok
wychowawcy kl.I-VIII
10.
Innowacja pedagogiczna „Radziechowy – poznaję moją małą ojczyznę”
cały rok
Edyta Pasternak
11.
Projekt „Kino Szkoła” pod patronatem Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych – kl 3b
cały rok
Agnieszka Sapeta
12.
Projekty ogólnopolskie
na bieżąco
organizatorzy, dyrekcja, wyznaczeni nauczyciele