Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
E-mail administratora strony: magurka@poczta.onet.pl

Klasa sportowa - wydarzenia

Obóz narciarski w Korbielowie

W drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych tj. w dniach 23.01 do 28.01.2017r. uczniowie klas sportowych (Ia, Ib, IIa) gimnazjum w Radziechowach uczestniczyli w obozie sportowym. Wzięło w nim udział 58 uczniów, którzy zakwaterowani byli w ośrodku wypoczynkowym „Pilsko” w Korbielowie. Młodzież korzystała z ciekawego i różnorodnego programu jaki został dla nich przygotowany.

Główne atrakcje to:

• jazda na nartach (4 godziny dziennie)
  • zajęcia sportowe w sali gimnastycznej
  • gra paintball
  • ognisko
  • wyjazd do kina
  • wyjazd do parku wodnego w Wiśle
  • wyjazd do pizzerii Sorpresa w Żywcu

Poza tym uczniowie naszej szkoły w ośrodku uczestniczyli w licznych grach i zabawach integracyjnych, przygotowywali przedstawienia i skecze, brali udział w kalamburach. Mieli też do swojej dyspozycji stół do tenisa, stół bilardowy czy piłkarzyki. Obóz był bardzo udany i dobrze zorganizowany a co najważniejsze wszyscy uczestnicy wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Obóz dla uczniów był bezpłatny - został sfinansowany z budżetu szkoły.

Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny!!!

OBÓZ ZIMOWY KLASY SPORTOWEJ – FERIE ZIMOWE 2016

W drugim tygodniu ferii zimowych, w dniach 21 do 27 lutego 2016r. uczniowie klasy I sportowej Gimnazjum Zespołu Szkół im. Ks. Prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach uczestniczyli w obozie sportowym w Poroninie.

Obóz ten był realizacją jednego z punktów bogatej oferty programowej dla klas sportowych radziechowskiego Zespołu Szkół.

W ramach założeń programu obozu uczniowie klasy sportowej mogli skorzystać z szerokiej oferty atrakcji obozowych zupełnie za darmo!

W skład tejże oferty wchodziły następujące rzeczy: dowóz na miejsce zakwaterowania w Poroninie; pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie); karnety narciarskie; zajęcia sportowe na sali gimnastycznej; wycieczka do Zakopanego połączona z pobytem w Aquaparku oraz projekcją w kinie Giewont; wieczorne animacje.

Obóz, choć z nazwy narciarski, był tak naprawdę ogólnorozwojowym, rekreacyjnym obozem sportowym. Każdy dzień wypełniony był, od rana do wieczora, atrakcyjnymi formami spędzania wolnego czasu „na sportowo”:

Po porannej pobudce uczniowie udawali się na poranny rozruch i zaprawę na siłownię. Następnie jedli śniadanie w Karczmie Góralskiej. Zaraz po śniadaniu zakładali ubranie narciarskie i wyjeżdżali na narty do pobliskiej stacji narciarskiej „Suche”. Dodać należy, że wszyscy uczestnicy obozu (łącznie z tymi, którzy mieli narty na nogach po raz pierwszy w życiu) nauczyli się jeździć na nartach! Po powrocie do ośrodka na młodych sportowców czekał już obiad. Po poobiedniej sjeście obozowicze udawali się do położonej niedaleko hali sportowej na ok. 2 godzinny trening, po którym udawali się na kolację. Wieczorem uczniowie wraz ze swymi opiekunami spędzali czas na różnego rodzaju animacjach, konkursach i występach.

Dzięki tak atrakcyjnie wypełnionemu czasowi, tydzień obozu minął uczniom błyskawicznie. Wrócili do domów jeszcze bardziej zintegrowani, wypoczęci i, co najważniejsze, zadowoleni. Równie zadowoleni mogą być rodzice tych uczniów, gdyż na wszystkie te atrakcje nie musieli wydać ani złotówki.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

• Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach