• O świetlicy

•      Świetlica przy Szkole Podstawowej im. ks. prał. S. Gawlika to przyjazne miejsce, które zapewnia opiekę oraz pomoc w nauce uczniom przed i po lekcjach. Oprócz oferty zajęć rozwijających zainteresowania (zajęcia plastyczne, kulinarne, ruchowe) organizowane są okolicznościowe imprezy związane z najróżniejszymi uroczystościami.

Dzieci spędzające u nas czas mają do dyspozycji wiele gier planszowych, szachy, puzzle, układanki, czasopisma, klocki, samochody, domki dla lalek. Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych uczniów, a zwłaszcza dzieci sześcioletnich uczęszczających do klasy pierwszej świetlica została wyposażona w niskie stoliczki z krzesełkami i dywan, na którym wszyscy nasi podopieczni bardzo chętnie spędzają czas wolny na rozmaitych zabawach.

Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7-16 Wychowawcami są: Małgorzata Gubernat, Monika Wójcik, Monika Hura, Ewa Widzyk