Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach

mają zaszczyt zaprosić Państwa
    na  fantastyczny

BAL  Sylwestrowy

• ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach można zapoznać się z zasadami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

List_Minister_Edukacji_do_Rodzicow

Ulotka_dotyczaca_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_
    i_ponadgimnazjalnych_na_rok_szkolny_2019

Prezentacja_rekrutacja

• DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

Nasza szkoła bierze udział w 6 edycji programu profilaktycznego „ Dziel się Uśmiechem,” który jest skierowany do uczniów klas 1-6 SP, a realizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Program ma za zadanie budować wśród uczniów świadomość, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

• GMINNE MIKOŁAJKI - MAGICZNE MIKOŁAJKI

Niesamowity wieczór z Mikołajem i wspaniałym magikiem Adrianem Mitorajem przeżyły dzieci w sobotę 8.12.2018 r. Tego dnia uczniowie naszej szkoły zwycięzcy konkursu Mapa Świętego Mikołaja” odebrali nagrody!

• Koncert: „Dla Niepodległej”

22 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Radziechowach odbył się koncert muzyczny w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości tej przed południem wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, zaś w godzinach wieczornych na koncert przybyli zaproszeni goście, mieszkańcy naszej wsi oraz rodzice uczniów.

• Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Udział społeczności szkolnej w obchodach Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Radziechowy-Wieprz

• POMAGAMY!

15 listopada 2018 roku Szkoła Podstawowa w Radziechowach zorganizowała akcję krwiodawstwa. Tego dnia obok budynku szkoły stanął autokar Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Każdy zakwalifikowany chętny mógł oddać krew i w ten sposób wspomóc tych, którzy jej potrzebują.

• Okolicznościowa gazetka szkolna

Chcąc uczcić obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas ósmych stworzyli okolicznościową gazetkę szkolną w całości poświęconą tej okazji.

• Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej 2018

Przesłuchania Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej  odbyły się

w dniu 16.11.2018 r. Wzięło w nich udział  54 wykonawców (153 uczniów).

Wyróżnieni wykonawcy  wezmą udział w koncercie dla uczniów naszej szkoły

oraz  Koncercie Laureatów w dniu 22 listopada 2018r.

• Uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego

W związku z obchodami 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
    9 listopada 2018 r. punktualnie o godz. 11:11 społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.

• RAMBIT klas trzecich gimnazjum

8 listopada 2018 roku - z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – w naszej szkole odbył się Rambit klas trzecich gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnie: od wprowadzenia sztandaru,
    odśpiewania hymnu, przypomnienia historycznych faktów przez członków Samorządu Szkolnego, okolicznościowego przemówienia pani dyrektor oraz złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia znicza - dla uczczenia wszystkich poległych za wolność - pod pomnikiem na starym cmentarzu.

•  „Czy wiesz jak wygląda jeż?”

W minionym miesiącu w naszej szkole odbył się konkurs dla klas 1-3 pod nazwą: „Czy wiesz jako wygląda jeż?” organizowany przez szkolne koło LOP. Do konkursu zgłoszono 51 prac. Wszystkie są piękne, oryginalne i w ciekawy sposób przedstawiają jeża

• List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

• Dla Niepodległej

19 października 2018 roku, odbył się Powiatowy Konkurs „Dla Niepodległej", którego inicjatorem
    i organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu. Patronat honorowy nad Konkursem sprawował Starosta Żywiecki Pan Andrzej Kalata.

Uczennica naszej szkoły Klaudia Wilusz (kl. VIII c) zajęła I miejsce w kategorii Konkurs Recytatorski, deklamując wiersz Jana Lechonia zatytułowany „Piłsudski”.

• „Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo

Członkowie oraz opiekunowie SK- LOP składają podziękowania wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję:
    "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" zorganizowaną na rzecz potrzebujących zwierząt.

• Na stronie Okregowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie można zapoznać się z informacją o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego.

• Wygrana  Julii Raczek

W dniu 27.10.2018r. w Domu Kultury w Kętach po raz 21 odbył się FESTIWAL TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ PSALLITE DEO KĘTY 2018r.

• Przedstawienie profilaktyczne

Sztuka może nas uczyć, ostrzegać i otwierać oczy na ważne sprawy -przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas I-IV SP- „Prawdziwy skarb” oraz  uczniów klas V- VIII i gimnazjum - " Nad przepaścią"

29 października 2018r. w naszej szkole gościła grupa z Impresariatu Artystycznego "INSPIRACJA" z Krakowa.

• Przedstawienie teatralne pt.„Piraci i skarb pustyni”

24 października uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. " Piraci i skarb pustyni" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK – ART z Krakowa.

• Klasy ósme na wycieczce w Warszawie

W ramach obchodów 100 rocznicy niepodległości Polski, uczniowie klas ósmych naszej szkoły w dniach 24 i 25 października byli na wycieczce w Warszawie.

strona:

• Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach