Nawigacja

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
E-mail szkoły: magurka@poczta.onet.pl
Telefon: (033) 8676222
Adres szkoły: 34-381 Radziechowy
ul. Szkolna 299
E-mail administratora strony: magurka@poczta.onet.pl
 • Koncert muzyczny

  7 września – w piątek -  w amfiteatrze naszej szkoły  odbył się koncert pt.: „Muzyczne korzenie”. Został on zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Rok Niepodległej”. W prezentacji muzycznej wzięli udział uczniowie klas IV -_VI Szkoły Podstawowej oraz klas III Gimnazjum.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

   W poniedziałek 3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice dzieci zebrali się, aby powitać nowy rok szkolny.

 • Spotkanie z mykologiem

  19 czerwca 2018 r., Szkołę Podstawową im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach odwiedził pan Justyn Kołek, mykolog – specjalista od grzybów.

 • II Piknik Ekologiczny za nami!

  W sobotę 16 czerwca  2018 r. przy Szkole Podstawowej  im. ks. prał. Stanisława Gawlika odbył się kolejny już Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Dyrekcję i pracowników szkoły dla mieszkańców Radziechów. Impreza cieszyła się dużą popularnością, przyciągając całe rodziny. W tym roku motywem przewodnim pikniku była kultura góralska

 • Warsztaty kulinarne

  Warsztaty kulinarne

  W miesiącu maju uczennice klas siódmych zbierały informacje na temat potraw i ciast, w których podstawowym składnikiem jest miód. Efektem przygotowań były  warsztaty kulinarne, w ramach których przygotowane zostały wyroby cukiernicze do których przygotowania wykorzystano zebrane wcześniej przepisy

  Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu "Szkoła dla przyrody".

 • Spotkanie z REPREZENTACJĄ POLSKI SIATKAREK

  18 maja 2018 r.
  w naszej szkole gościła reprezentacja Polski siatkarek, mistrzyni Europy 2003-2005: Izabela Bełcik, Milena Rosner, Małgorzata Niemczyk,
  Katarzyna Skowrońska, Dorota Świeniewicz,
  oraz kapitan Magdalena Śliwa.

  To ogromne wydarzenie było zasługą pana Jerzego Pawlusa, pochodzącego z Radziechów trenera siatkarek w klubie sportowym ATSE Graz w Austrii.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wyjazd edukacyjny do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

  23 uczniów, którzy aktywnie brali udział we wszystkich etapach projektu: "Szkoła dla przyrody" na jego podsumowanie zostali nagrodzeni darmowym wyjazdem edukacyjnym, podczas którego zwiedzili Muzeum Pszczelarskiego (plenerową ekspozycję uli, chaty wystawowe prezentujące eksponaty pszczelarskie, w tym interaktywną wystawę „Sekrety ula”- sceny z życia pszczół).

  Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Szkoła dla przyrody"

 • Projekty edukacyjne uczniowie klas II

  W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Radziechowach uczniowie klas II gimnazjum realizowali projekty edukacyjne.Każda grupa zakończyła swoją pracę publiczną prezentacją,  w obecności nauczycieli opiekunów, kolegów i koleżanek z klas drugich. Prezentacje projektów odbyły się 6 czerwca.

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niepodległość Oczami Młodego Pokolenia"

  W dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Dworku Kępińskich  w Żywcu-Moszczanicy odbył się wernisaż wystawy "Niepodległość Oczami Młodego Pokolenia" połączony z rozdaniem nagród. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli się 3 uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach:

 •   Eksperci Programowania - klasa II b

  W ramach programu Eksperci Programowania w Szkole Podstawowej w Radziechowach uczniowie klasa II b  kodują na macie edukacyjnej, budują roboty, którymi później sterują. Uczniowie próbują również swoich sił w programie Scratch oraz  korzystają z aplikacji edukacyjnych na tabletach.

 • Mistrzowie Ortografii Klas Siódmych i Gimnazjum wyłonieni!

  5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika odbył się Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych, do etapu szkolnego zakwalifikowało się 13 uczniów.

 • Dzień Sportu

   

              W środę 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika odbyło się coroczne święto wszystkich dzieciaków – Dzień Sportu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich.

  Partner wydarzenia - TAURON Dystrybucja S.A., który znacząco przyczynił się do uświetnienia tego dnia.

 • XV Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii’2018

         W czwartek, 26 kwietnia bieżącego roku odbył się w XV Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii’2018 dla klas IV-VI. Wzięło w nim udział 17 uczniów wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Tegoroczne dyktando nosiło tytuł ,,W Królestwie Ortografii” . Uczestnicy konkursu dobrze poradzili sobie z trudnym ortograficznym wyzwaniem. Wykazali się świetną  znajomością reguł pisowni i interpunkcji. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej trudnej dziedzinie.

 • Razem sprzątaliśmy ŚWIAT!!!

  Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie i zaśmiecanie.

  W tym roku z tej okazji - 24 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły sprzątali teren wokół niej, natomiast - 25 kwietnia starsi uczniowie zorganizowali zbiórkę butelek PET pod hasłem "drzewko za surowce wtórne".

  Razem sprzątaliśmy ŚWIAT!!! - Obrazek 1 Razem sprzątaliśmy ŚWIAT!!! - Obrazek 2

 • Konkurs Informatyczno-Językowy IKAR

  W dniu 26 kwietnia 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej odbyła się Gala Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego IKAR.

 • „Nie wypalaj traw - przecież nie zabija się życia”- happening połączony z prelekcją

  „Nie wypalaj traw - przecież nie zabija się życia” – pod takim hasłem 10 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Radziechowach odbył się happening ekologiczny połączony z prelekcją na temat szkodliwości wypalania traw przeprowadzoną przez strażaków z OSP Radziechowy.

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  W dniu 05. 04. 2018 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół im. Ks. Prał. St. Gawlika w Radziechowach, przeprowadzony został etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom i zna zasady udzielania pierwszej pomocy” dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Radziechowy-Wieprz.

  Organizatorem tego etapu turnieju była Gmina Radziechowy-Wieprz, Zespół Szkół im. Ks. Prał. St. Gawlika z Radziechów oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radziechowach.

 • XXV FINAŁ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MIESZKAM W BESKIDACH”

  18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej rozdano pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki dla najzdolniejszych. Wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się również  laureaci:

 • Z wizytą na Uniwersytecie Rolniczym

  W pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Podczas wizyty mieli okazję wcielić się w studentów i tak jak oni uczestniczyć w zajęciach warsztatowych pt. "W świecie witamin.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć