Nawigacja

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
E-mail szkoły: magurka@poczta.onet.pl
Telefon: (033) 8676222
Adres szkoły: 34-381 Radziechowy
ul. Szkolna 299
E-mail administratora strony: magurka@poczta.onet.pl
 • Zebranie z rodzicami

  22 listopada 2018r (czwartek)o godz. 17. 00 w Sali gimnastycznej odbędzie się program artystyczny dla rodziców i środowiska lokalnego z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – „ Dla Niepodległej.”

  Około godz. 18.00 odbędą się zabrania z wychowawcami klas, a po nich o godz.18.30 zebrania  „trójek”  klasowych rodziców. Z uwagi na ważność poruszanych tematów prosimy o niezawodne przybycie przedstawicieli rodziców poszczególnych klas na w/spotkanie, które odbędzie się w świetlicy szkolnej.

 • Okolicznościowa gazetka szkolna

  Chcąc uczcić obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas ósmych stworzyli okolicznościową gazetkę szkolną w całości poświęconą tej okazji. 

   

 • Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej 2018

  Przesłuchania Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej  odbyły się

  w dniu 16.11.2018 r. Wzięło w nich udział  54 wykonawców (153 uczniów).

   

  Wyróżnieni wykonawcy  wezmą udział w koncercie dla uczniów naszej szkoły 

  oraz  Koncercie Laureatów w dniu 22 listopada 2018r.

 • Uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego

  W związku z obchodami 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
  9 listopada 2018 r. punktualnie o godz. 11:11 społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.

 • 8 listopada 2018 roku - z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – w naszej szkole odbył się Rambit klas trzecich gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnie: od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu, przypomnienia historycznych faktów przez członków Samorządu Szkolnego, okolicznościowego przemówienia pani dyrektor oraz złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia znicza - dla uczczenia wszystkich poległych za wolność - pod pomnikiem na starym cmentarzu.

 • „Czy wiesz jak wygląda jeż?”

  W minionym miesiącu w naszej szkole odbył się konkurs dla klas 1-3 pod nazwą: „Czy wiesz jako wygląda jeż?” organizowany przez szkolne koło LOP. Do konkursu zgłoszono 51 prac. Wszystkie są piękne, oryginalne i w ciekawy sposób przedstawiają jeża

 • List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

 • Dla Niepodległej

  19 października 2018 roku, odbył się Powiatowy Konkurs „Dla Niepodległej", którego inicjatorem
  i organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu. Patronat honorowy nad Konkursem sprawował Starosta Żywiecki Pan Andrzej Kalata.

  Uczennica naszej szkoły Klaudia Wilusz (kl. VIII c) zajęła I miejsce w kategorii Konkurs Recytatorski, deklamując wiersz Jana Lechonia zatytułowany „Piłsudski”.

 • „Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo

  Członkowie oraz opiekunowie SK- LOP składają podziękowania wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję:
  "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" zorganizowaną na rzecz potrzebujących zwierząt.

 • ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  Na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach można zapoznać się z zasadami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 • Na stronie Okregowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie można zapoznać się z informacją o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego.

 • Wygrana  Julii Raczek

    W dniu 27.10.2018r. w Domu Kultury w Kętach po raz 21 odbył się FESTIWAL TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ PSALLITE DEO KĘTY 2018r.  

 • Przedstawienie profilaktyczne

  Sztuka może nas uczyć, ostrzegać i otwierać oczy na ważne sprawy -przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas I-IV SP- „Prawdziwy skarb” oraz  uczniów klas V- VIII i gimnazjum - " Nad przepaścią"

  29 października 2018r. w naszej szkole gościła grupa z Impresariatu Artystycznego "INSPIRACJA" z Krakowa.

 • Przedstawienie teatralne pt.„Piraci i skarb pustyni”

  24 października uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. " Piraci i skarb pustyni" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK – ART z Krakowa.

 • Klasy ósme na wycieczce w Warszawie

  W ramach obchodów 100 rocznicy niepodległości Polski, uczniowie klas ósmych naszej szkoły w dniach 24 i 25 października byli na wycieczce w Warszawie.

 • Osiągnięć muzycznych ciąg dalszy

  17-18.10.2018r. odbyły się przesłuchania FESIWALU PIOSENKI POLSKIEJ. Wzięło w nich udział 42 wykonawców  z terenu Żywca, Bielska, Katowic, Nowego Targu.Talent muzyczny uczniów  naszej szkoły został  zauważony i doceniony przez wybitnych muzyków.

 • Muzyczne osiągnięcia naszych uczniów

  W dniach 09-10.10.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w przesłuchaniach FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ „STREFA CHWAŁY” w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

 • Rozstrzygnięcie Konkursu „Odra – Rzeka Pozytywnej Energii”

  W dniu 11 października 2018 roku w siedzibie Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu posterowego (na plakat naukowy) „Odra – Rzeka Pozytywnej Energii” organizowanego wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Bibliotekę Śląską w ramach Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018.

 • Szkolny Klub Wolontariatu

  Szkoła Podstawowa w Radziechowach pełni honorowy Patronat nad Starym Cmentarzem w Radziechowach. 

 • Wielki sukces naszych szachistów

   

  Uczniowie Szkoły podstawowej w Radziechowach odnieśli bezprecedensowy sukces. Po tym jak w ubiegłym roku nasi młodzi szachiści zdobyli tytuł mistrzów powiatu, wydawało się, że jest to już sukces nie do powtórzenia.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć