Nawigacja

 • 13 czerwca klasa IV „b” wraz z opiekunami panią Bożeną Kupczak i panią Małgorzatą Ozimińską odwiedziła pobliską pasiekę „Radziechowska Barć”. Na miejscu czekał na nas pszczelarz – pan Tadeusz Ozimiński – który wprowadził nas w niezwykły świat pszczół.

 • Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje, które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Szkolne Koło LOP – EKO BOOM działające w szkole w Radziechowach zostało laureatem konkursu EkoAktywni 2017, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 •  3 czerwca 2017 roku ranek wstał wyjątkowo piękny: ciepły i rześki. Po bezchmurnym niebie wędrowało słońce, a w kierunku radziechowskiej szkoły – jej uczniowie, pracownicy, absolwenci, emeryci i zaprzyjaźnione osoby. Każdy z nich chciał wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – obchodach 65-lecia istnienia szkoły w tym właśnie miejscu, w tym budynku. 

 • W czwartek 1.06.2017r. jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrali się o godz. 8.00 w amfiteatrze szkolnym, by stoczyć sportową rywalizację międzyklasową.

 • 31 maja 2017 roku w Krakowie odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród  w VII Ogólnopolskim Konkursu Literackim „Radość pisania”.

  Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy IIIa Gimnazjum w Radziechowach – Zuzanna Mieszczak – zajęła pierwsze miejsce w kategorii Wiersz inspirowany biografią lub twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz otrzymała dyplom i  cenne nagrody rzeczowe.

 • W sobotę, 20 maja w żywieckim Miejskim Centrum Kultury podczas Koncertu Laureatów nasz zespół teatralny ,,Prożek” odebrał z rąk Burmistrza Żywca, Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego, Andrzeja Kalaty dyplom II miejsca zdobyty w Festiwalu Artystycznym ,,Moja Pasja” za spektakl pt. ,,Szansa”, według scenariusza pana Bolesława Słomińskiego.

 • W ramach projektu realizowanego przez szkołę „Nie wypalaj traw – przecież nie zabija się życia,”16 maja 2017r p. M. Ozimińska przeprowadziła dla uczniów warsztaty plastyczne  „Życie w ulu.” Celem zajęć było przybliżenie uczestnikom zależności występujących w pszczelej rodzinie, poznanie procesu zapylania  oraz wyrobienie umiejętności rozpoznawania pszczołowatych.

 • 6 maja 2017 r. nasi „ekolodzy”, czyli uczniowie szkolnego Koła „Ligi Ochrony Przyrody” wraz z opiekunkami panią S. Rubys i panią M. Czulak wzięli udział
  w pikniku ekologicznym, by w zamian za
  10 butelek typu PET odebrać sadzonkę drzewa i w ten sposób przyłączyć się do programu „Po stronie natury”.

 • Zostaliśmy uhonorowani przez Polski Czerwony Krzyż

  Z okazji 95-lecia działaności Polski Czerwony Krzyż uhonorował specjalnymi statuetkami najaktywniej działające szkolne koła PCK na Żywiecczyźnie. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się również nasza. Statuetkę na uroczystej gali odebrała pani dyrektor Jadwiga Śleziak.

 • W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej odbyła się się uroczystość, podczas której uczniowie gimnazjów - tegoroczni laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - otrzymali zaświadczenia oraz upominki.

  Wśród wyróżnionych znalazło się również dwoje uczniów naszego gimnazjum:

  Marlena Michalska kl. IIIb - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

  Jakub Wisła kl. IIIb - otrzymał podwójny tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (już po raz drugi) oraz z Historii.

 • W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu odbyła się VIII edycja Konkursu interdyscyplinarnego pod patronatem Starosty żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty ”Gimnazjada Matematyczno – Przyrodnicza”.
  Naszą Szkołę reprezentowali: Karolina Tomiczek z kl. III a oraz Jakub Wisła z kl. III b zdobywając III miejsce.

 •       W dniu 4 kwietnia 2017 roku  odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.   Na eliminacje przyjechali uczniowie i uczennice ze wszystkich placówek oświatowych  Gminy Radziechowy –Wieprz ze swoimi opiekunami.

  Mamy się czym chwalić, ponieważ uczniowie szkoły podstawowej zajęli zaszczytne

  II miejsce – Michał Rypień kl. 6 a i III miejsce – Kacper Golasik kl. 6 a

  natomiast w gimnazjum  I miejsce – Jakub Leszczewski kl. II a oraz II miejsce – Jakub Lizak kl. II b.

   

 • W dniu 29 marca 2017roku w Komendzie Policji w Żywcu odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiło 5 drużyn ze szkół podstawowych i 5 ze szkół gimnazjalnych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach międzyszkolnych.
  Drużyna naszej szkoły w składzie Marek Rozmus, Jakub Wisła i Miłosz Zawada
   zajęła II miejsce
  w Turnieju

 • 21 marca 2017r.( pierwszy dzień wiosny)  w ramach projektu ekologicznego "Nie wypalaj traw przecież nie zabija się życia" uczniowie klas I- III SP wraz z  nauczycielami zorganizowali Happening Ekologiczny, którego celem było uświadomienie społeczeństwu lokalnemu, że użycie ognia do wypalania traw narusza równowagę biologiczną ekosystemu, a także niestety uśmierca wiele istot żywych.

 •      W terminie 28.10.2016 do 17.02.2017 r. w naszej szkole realizowano projekt pod tytułem „Planeta Energii”. Jest to autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Głównym celem realizacji programu była edukacja najmłodszych uczniów z klas I-III na temat energii elektrycznej i jej roli w codziennym życiu. W ramach projektu dzieci dowiadywały się, czym jest i skąd bierze się prąd oraz jakie są jego podstawowe źródła. Poznawały i utrwalały zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych podczas burzy i w przypadku porażenia prądem.

 • W dniu 15.03.2017r. uczniowie naszej szkoły – zwycięzcy eliminacji szkolnych Konkursu Recytatorskiego - wzięli udział w zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Słońce, słońce, życie”. Uczniowie Zespołu Szkół w Radziechowach reprezentowali naszą szkołę w dwóch kategoriach: klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

 • W sobotę 11. marca pożegnaliśmy naszych gości z Drezna. 13 uczniów wraz z trzema opiekunami  ze szkoły Freie Alternativschule gościło u nas w szkole od poniedziałku 6. marca. 17 uczniów naszej szkoły razem z paniami: Agnieszką Ścieszką i Moniką Konior przez tydzień towarzyszyło im w  realizowaniu projektu "Welcome to Beskidy".

 • Żywiecka pływalnia miejska była areną zmagań uczniów i uczennic ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy 13 marca 2017 roku reprezentowali swoje szkoły w Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego w pływaniu drużynowym.
  Zespół Szkół im ks. Prałata Stanisława Gawlika w Radziechowach wystawił na te zawody drużyny we wszystkich kategoriach i wszystkie te drużyny uplasowały się na podium!

 • 10 marca odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z aspirantem sztabowym Markiem Tetłakiem – rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości wypalania traw, zagrożenia bezpieczeństwa zarówno dla ludzi jak i środowiska przyrodniczego.

 • Pod takim hasłem 2 marca 2017r. odbyło się spotkanie żywieckich stróżów prawa z młodzieżą. Miało ono charakter profilaktyczny i jego celem było uświadomienie młodzieży, że pewne zachowania podejmowane przez nich w młodym wieku, mogą mieć wpływ na całe ich dorosłe życie. W czasie prelekcji mundurowi chętnie odpowiadali na licznie zadawane przez uczniów pytania.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  Zespół Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 1220
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć