Nawigacja

 • Jak co roku, Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Szkoły im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrali się w przeddzień przypadającego w tym roku w sobotę święta oświaty, aby wspólnie uczcić ten dzień.

 •    Jeszcze nie opadły emocje związane z  rozdaniem nagród za ubiegły rok szkolny (5 październik w Radziechowach), a już z impetem wystartowały tegoroczne rozgrywki. 

       Szkoła  podstawowa   im. Ks.  Prałata  Stanisława  Gawlika w Radziechowach nie mogła wręcz wymarzyć sobie lepszego początku: w pierwszych w sportowym kalendarzu zawodach, jakimi są zawsze sztafetowe biegi przełajowe, Radziechowianie zdobyli Mistrzostwo Gminy we wszystkich kategoriach (tzn dziewczęta i chłopcy zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum).

 • 05 pazdziernika odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.
  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 • Jak co roku, wczesną jesienią, szefowie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Żywcu, przystąpili do podsumowania poprzedniego roku szkolnego w kategorii osiągnięć sportowych.

  W czwartkowe popołudnie 5 października podsumowanie takie miało miejsce w murach Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika w Radziechowach.

  Nie bez powodu radziechowska placówka gościła najlepszych sportowców; uczniowie spod Matyski odnieśli bowiem spektakularny sukces zwyciężając  w tych rozgrywkach w kategorii szkół podstawowych. W pokonanym polu Radziechowianie zostawili SP 1 z Żywca oraz SP z Lipowej a takżę 34 pozostałe szkoły podstawowe.

 • W dniach od 16. do 22 września 2017r. 15 uczniów naszej szkoły z klas VIIa, VIIc, IIa, IIb i IIIa Gimnazjum wraz z opiekunami: panią Agnieszką Ścieszką i panią Moniką Konior po raz trzeci udało się z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły Freie Alternativschule w Dreźnie. Całe przedsięwzięcie możliwe było dzięki finansowemu wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

  Tym razem realizowaliśmy projekt: Language Learning Together. Praca nad projektem odbywała się nie tylko w szkole, lecz także poza nią.

 • Jak co roku grupa 20 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w XIX Jesiennym Zlocie  Turystyczno Ekologicznym „Czyste Góry 2017” – Kampania ekologiczna, którego celem było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, integracja młodzieży w zakresie dbania  o środowisko naturalne, a także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 13 czerwca klasa IV „b” wraz z opiekunami panią Bożeną Kupczak i panią Małgorzatą Ozimińską odwiedziła pobliską pasiekę „Radziechowska Barć”. Na miejscu czekał na nas pszczelarz – pan Tadeusz Ozimiński – który wprowadził nas w niezwykły świat pszczół.

 • Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje, które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Szkolne Koło LOP – EKO BOOM działające w szkole w Radziechowach zostało laureatem konkursu EkoAktywni 2017, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 •  3 czerwca 2017 roku ranek wstał wyjątkowo piękny: ciepły i rześki. Po bezchmurnym niebie wędrowało słońce, a w kierunku radziechowskiej szkoły – jej uczniowie, pracownicy, absolwenci, emeryci i zaprzyjaźnione osoby. Każdy z nich chciał wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – obchodach 65-lecia istnienia szkoły w tym właśnie miejscu, w tym budynku. 

 • W czwartek 1.06.2017r. jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrali się o godz. 8.00 w amfiteatrze szkolnym, by stoczyć sportową rywalizację międzyklasową.

 • 31 maja 2017 roku w Krakowie odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród  w VII Ogólnopolskim Konkursu Literackim „Radość pisania”.

  Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy IIIa Gimnazjum w Radziechowach – Zuzanna Mieszczak – zajęła pierwsze miejsce w kategorii Wiersz inspirowany biografią lub twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz otrzymała dyplom i  cenne nagrody rzeczowe.

 • W sobotę, 20 maja w żywieckim Miejskim Centrum Kultury podczas Koncertu Laureatów nasz zespół teatralny ,,Prożek” odebrał z rąk Burmistrza Żywca, Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego, Andrzeja Kalaty dyplom II miejsca zdobyty w Festiwalu Artystycznym ,,Moja Pasja” za spektakl pt. ,,Szansa”, według scenariusza pana Bolesława Słomińskiego.

 • W ramach projektu realizowanego przez szkołę „Nie wypalaj traw – przecież nie zabija się życia,”16 maja 2017r p. M. Ozimińska przeprowadziła dla uczniów warsztaty plastyczne  „Życie w ulu.” Celem zajęć było przybliżenie uczestnikom zależności występujących w pszczelej rodzinie, poznanie procesu zapylania  oraz wyrobienie umiejętności rozpoznawania pszczołowatych.

 • 6 maja 2017 r. nasi „ekolodzy”, czyli uczniowie szkolnego Koła „Ligi Ochrony Przyrody” wraz z opiekunkami panią S. Rubys i panią M. Czulak wzięli udział
  w pikniku ekologicznym, by w zamian za
  10 butelek typu PET odebrać sadzonkę drzewa i w ten sposób przyłączyć się do programu „Po stronie natury”.

 • Zostaliśmy uhonorowani przez Polski Czerwony Krzyż

  Z okazji 95-lecia działaności Polski Czerwony Krzyż uhonorował specjalnymi statuetkami najaktywniej działające szkolne koła PCK na Żywiecczyźnie. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się również nasza. Statuetkę na uroczystej gali odebrała pani dyrektor Jadwiga Śleziak.

 • W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej odbyła się się uroczystość, podczas której uczniowie gimnazjów - tegoroczni laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - otrzymali zaświadczenia oraz upominki.

  Wśród wyróżnionych znalazło się również dwoje uczniów naszego gimnazjum:

  Marlena Michalska kl. IIIb - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

  Jakub Wisła kl. IIIb - otrzymał podwójny tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (już po raz drugi) oraz z Historii.

 • W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu odbyła się VIII edycja Konkursu interdyscyplinarnego pod patronatem Starosty żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty ”Gimnazjada Matematyczno – Przyrodnicza”.
  Naszą Szkołę reprezentowali: Karolina Tomiczek z kl. III a oraz Jakub Wisła z kl. III b zdobywając III miejsce.

 •       W dniu 4 kwietnia 2017 roku  odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.   Na eliminacje przyjechali uczniowie i uczennice ze wszystkich placówek oświatowych  Gminy Radziechowy –Wieprz ze swoimi opiekunami.

  Mamy się czym chwalić, ponieważ uczniowie szkoły podstawowej zajęli zaszczytne

  II miejsce – Michał Rypień kl. 6 a i III miejsce – Kacper Golasik kl. 6 a

  natomiast w gimnazjum  I miejsce – Jakub Leszczewski kl. II a oraz II miejsce – Jakub Lizak kl. II b.

   

 • W dniu 29 marca 2017roku w Komendzie Policji w Żywcu odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiło 5 drużyn ze szkół podstawowych i 5 ze szkół gimnazjalnych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach międzyszkolnych.
  Drużyna naszej szkoły w składzie Marek Rozmus, Jakub Wisła i Miłosz Zawada
   zajęła II miejsce
  w Turnieju

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć