Nawigacja

 • Spotkanie z mykologiem

  19 czerwca 2018 r., Szkołę Podstawową im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach odwiedził pan Justyn Kołek, mykolog – specjalista od grzybów.

 • Wyjazd edukacyjny do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

  23 uczniów, którzy aktywnie brali udział we wszystkich etapach projektu: "Szkoła dla przyrody" na jego podsumowanie zostali nagrodzeni darmowym wyjazdem edukacyjnym, podczas którego zwiedzili Muzeum Pszczelarskiego (plenerową ekspozycję uli, chaty wystawowe prezentujące eksponaty pszczelarskie, w tym interaktywną wystawę „Sekrety ula”- sceny z życia pszczół).

  Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Szkoła dla przyrody"

 • Projekty edukacyjne uczniowie klas II

  W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Radziechowach uczniowie klas II gimnazjum realizowali projekty edukacyjne.Każda grupa zakończyła swoją pracę publiczną prezentacją,  w obecności nauczycieli opiekunów, kolegów i koleżanek z klas drugich. Prezentacje projektów odbyły się 6 czerwca.

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niepodległość Oczami Młodego Pokolenia"

  W dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Dworku Kępińskich  w Żywcu-Moszczanicy odbył się wernisaż wystawy "Niepodległość Oczami Młodego Pokolenia" połączony z rozdaniem nagród. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli się 3 uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach:

 •   Eksperci Programowania - klasa II b

  W ramach programu Eksperci Programowania w Szkole Podstawowej w Radziechowach uczniowie klasa II b  kodują na macie edukacyjnej, budują roboty, którymi później sterują. Uczniowie próbują również swoich sił w programie Scratch oraz  korzystają z aplikacji edukacyjnych na tabletach.

 • Mistrzowie Ortografii Klas Siódmych i Gimnazjum wyłonieni!

  5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika odbył się Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych, do etapu szkolnego zakwalifikowało się 13 uczniów.

 • Dzień Sportu

   

              W środę 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika odbyło się coroczne święto wszystkich dzieciaków – Dzień Sportu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich.

  Partner wydarzenia - TAURON Dystrybucja S.A., który znacząco przyczynił się do uświetnienia tego dnia.

 • XV Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii’2018

         W czwartek, 26 kwietnia bieżącego roku odbył się w XV Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii’2018 dla klas IV-VI. Wzięło w nim udział 17 uczniów wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Tegoroczne dyktando nosiło tytuł ,,W Królestwie Ortografii” . Uczestnicy konkursu dobrze poradzili sobie z trudnym ortograficznym wyzwaniem. Wykazali się świetną  znajomością reguł pisowni i interpunkcji. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej trudnej dziedzinie.

 • Razem sprzątaliśmy ŚWIAT!!!

  Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie i zaśmiecanie.

  W tym roku z tej okazji - 24 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły sprzątali teren wokół niej, natomiast - 25 kwietnia starsi uczniowie zorganizowali zbiórkę butelek PET pod hasłem "drzewko za surowce wtórne".

  Razem sprzątaliśmy ŚWIAT!!! - Obrazek 1 Razem sprzątaliśmy ŚWIAT!!! - Obrazek 2

 • Konkurs Informatyczno-Językowy IKAR

  W dniu 26 kwietnia 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej odbyła się Gala Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego IKAR.

 • „Nie wypalaj traw - przecież nie zabija się życia”- happening połączony z prelekcją

  „Nie wypalaj traw - przecież nie zabija się życia” – pod takim hasłem 10 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Radziechowach odbył się happening ekologiczny połączony z prelekcją na temat szkodliwości wypalania traw przeprowadzoną przez strażaków z OSP Radziechowy.

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  W dniu 05. 04. 2018 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół im. Ks. Prał. St. Gawlika w Radziechowach, przeprowadzony został etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom i zna zasady udzielania pierwszej pomocy” dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Radziechowy-Wieprz.

  Organizatorem tego etapu turnieju była Gmina Radziechowy-Wieprz, Zespół Szkół im. Ks. Prał. St. Gawlika z Radziechów oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Radziechowach.

 • XXV FINAŁ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MIESZKAM W BESKIDACH”

  18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej rozdano pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki dla najzdolniejszych. Wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się również  laureaci:

 • Z wizytą na Uniwersytecie Rolniczym

  W pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Podczas wizyty mieli okazję wcielić się w studentów i tak jak oni uczestniczyć w zajęciach warsztatowych pt. "W świecie witamin.

 • Mamy laureatów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

  W dniach 13 – 15 marca 2018 roku  w Miejskim Centrum Kultury  w Żywcu odbył  się Powiatowy Konkursu Recytatorski  dla Przedszkoli, Szkół Podstawowych  i Gimnazjów.

  Z radością informujemy, że wśród grona laureatów znaleźli się  uczniowie naszej  szkoły.

  Pierwsze miejsca zajęli:

   Maja Knapek  (kl.1b) - kategoria klasy 1-3 szkoły podstawowe (opiekun Lucyna Jagosz)

  Tomasz Wilusz (kl.4a)- kategoria klasy 4-6 szkoły podstawowe (opiekun Joanna Motyka)

  Wyróżnienie zdobyła Julia Raczek- uczennica klasy 2b gimnazjum (opiekun Jolanta Roczyna).

 • Szkolny Konkurs Recytatorski „Radość życia”

  W dniach 2 i 5 marca 2018 roku w naszej szkole  odbył się, w ramach Miesiąca Języka Ojczystego,  Szkolny Konkurs Recytatorski „Radość Życia”.  Jego celem było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich  oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci  i młodzieży.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

  „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”

  Pod tym hasłem 6 lutego 2018 po raz 14 w Polsce obchodzono

  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 1

  Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji i zgłosiła własną inicjatywę świętowania tego dnia. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo dzieci w sieci oraz młodych internautów. Zaplanowaliśmy zajęcia edukacyjne, happeningi, wykonane zostały gazetki szkolne na korytarzach szkoły, kampania informacyjna dla rodziców, wystawa prac plastycznych uczniów,  i okazjonalna piosenka.

   

  Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji pt."NETYKIETA"

  oraz do odwiedzenia strony www.dbi.pl

  Izabela Płonka

 • Bezpiecznie z Profi Credit w Radziechowach

  W Szkole Podstawowej w Radziechowach odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach drugiej edycji akcji „Bezpiecznie z Profi Credit”. Blisko 300 uczniów miało okazję wysłuchać prelekcji ekspertów na tematy związane z bezpieczeństwem i sportem, a także poznać siatkarki BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Spotkanie w powiecie żywieckim było dziewiątym na mapie drugiej edycji akcji.

  Celem akcji „Bezpiecznie z Profi Credit” jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze, propagowanie noszenia odblasków oraz promowanie właściwego zachowania w trakcie imprez masowych.

 • Magia Wieczoru Kolęd

  7 stycznia 2018 roku o  godz. 16.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach odbył się kolejny już Wieczór Kolęd. Wydarzenie artystyczne przyciągnęło – jak co roku – liczne audytorium. Wielu mieszkańców gminy Radziechowy-Wieprz przybyło z całymi rodzinami.  Osoby, które postanowiły spędzić styczniowe niedzielne popołudnie, słuchając przepięknie wykonanych kolęd – z pewnością nie żałują!

 • Wyróżnienie w konkursie Moja Eko- Szkoła

  Wyróżnienie w konkursie Moja Eko- Szkoła

  Wyróżnienie w konkursie Moja Eko- Szkoła - Obrazek 1Uczniowie SK- LOP wzięli udział w konkursie  Moja Eko - Szkoła realizowanym w ramach projektu „O smogu – naszym wrogu” przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Przygotowana prezentacja multimedialna, dokumentująca działalność naszej szkoły z zakresu edukacji ekologicznej  została wysoko oceniona przez jury konkursu.

  Bardzo cieszymy się z wyróżnienia oraz 150 sztuk kolorowanek „ O smogu- naszym wrogu”

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć