Nawigacja

Informacja o polisie EDU plusInformacja o polisie EDU plus

W poniższych plikach można znaleźć informacje
dotyczące polisy Edu Plus dla uczniów 
na rok szkolny 2017/2018

Informacja_o_polisie_EDU_Plus_SP_Radziechowy.pdf

owu_EDU_Plus__01_27_03_2018.pdf

Wyciag_z_OWU_KORZYSCI_DLA_UB._2018.pdf

 

Reforma oświatyReforma oświaty

W poniższej broszurze przedstawione zostały najważniejsze założenia reformy oświaty:

Dobra_Szkola.pdf

Prezentacja z infomacjami dla rodziców:

reforma_oswiaty.odp

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

do przetwarzania danych osobowych

 

klauzula.pdf

Sobota 22.09.2018
liczba odwiedzin: 1463807

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Konsultacje dla rodziców będą się odbywały w godzinach od 17.00 – 18.00
w następujących terminach

lp miesiąc data  
1 wrzesień 13.09.18 spotkanie z rodzicami
2 październik 17.10.18 konsultacje
3 listopad 22.11.18 wywiadówka
4 styczeń 29.01.19 spotkanie z rodzicami
5 marzec 18.03.19 konsultacje
6 maj 08.05.19 wywiadówka
7 czerwiec 05.06.19 konsultacje

:

Program rządowy "Dobry Start"

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. 

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.  

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf

Dobry_Start_plakat.pdf

Dobry_Start_ulotka.pdf

List MEN do Rodziców

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu
Minister Edukacji Narodowej Anny Zalwskiej z dnia 18 maja 2018 r.
skierowanego do Was.

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_2018.05.18.pdf

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_2018.05.18.docx


Na stronie Okregowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie można zapoznać się z informacją o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego.

Na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach można zapoznać się z zasadami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 • Koncert muzyczny

  7 września – w piątek -  w amfiteatrze naszej szkoły  odbył się koncert pt.: „Muzyczne korzenie”. Został on zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Rok Niepodległej”. W prezentacji muzycznej wzięli udział uczniowie klas IV -_VI Szkoły Podstawowej oraz klas III Gimnazjum.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

   W poniedziałek 3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice dzieci zebrali się, aby powitać nowy rok szkolny.

 • Spotkanie z mykologiem

  19 czerwca 2018 r., Szkołę Podstawową im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach odwiedził pan Justyn Kołek, mykolog – specjalista od grzybów.

 • II Piknik Ekologiczny za nami!

  W sobotę 16 czerwca  2018 r. przy Szkole Podstawowej  im. ks. prał. Stanisława Gawlika odbył się kolejny już Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Dyrekcję i pracowników szkoły dla mieszkańców Radziechów. Impreza cieszyła się dużą popularnością, przyciągając całe rodziny. W tym roku motywem przewodnim pikniku była kultura góralska

 • Warsztaty kulinarne

  W miesiącu maju uczennice klas siódmych zbierały informacje na temat potraw i ciast, w których podstawowym składnikiem jest miód. Efektem przygotowań były  warsztaty kulinarne, w ramach których przygotowane zostały wyroby cukiernicze do których przygotowania wykorzystano zebrane wcześniej przepisy

  Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu "Szkoła dla przyrody".

 • Spotkanie z REPREZENTACJĄ POLSKI SIATKAREK

  18 maja 2018 r.
  w naszej szkole gościła reprezentacja Polski siatkarek, mistrzyni Europy 2003-2005: Izabela Bełcik, Milena Rosner, Małgorzata Niemczyk,
  Katarzyna Skowrońska, Dorota Świeniewicz,
  oraz kapitan Magdalena Śliwa.

  To ogromne wydarzenie było zasługą pana Jerzego Pawlusa, pochodzącego z Radziechów trenera siatkarek w klubie sportowym ATSE Graz w Austrii.

 • Wyjazd edukacyjny do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

  23 uczniów, którzy aktywnie brali udział we wszystkich etapach projektu: "Szkoła dla przyrody" na jego podsumowanie zostali nagrodzeni darmowym wyjazdem edukacyjnym, podczas którego zwiedzili Muzeum Pszczelarskiego (plenerową ekspozycję uli, chaty wystawowe prezentujące eksponaty pszczelarskie, w tym interaktywną wystawę „Sekrety ula”- sceny z życia pszczół).

  Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Szkoła dla przyrody"

 • Projekty edukacyjne uczniowie klas II

  W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Radziechowach uczniowie klas II gimnazjum realizowali projekty edukacyjne.Każda grupa zakończyła swoją pracę publiczną prezentacją,  w obecności nauczycieli opiekunów, kolegów i koleżanek z klas drugich. Prezentacje projektów odbyły się 6 czerwca.

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niepodległość Oczami Młodego Pokolenia"

  W dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Dworku Kępińskich  w Żywcu-Moszczanicy odbył się wernisaż wystawy "Niepodległość Oczami Młodego Pokolenia" połączony z rozdaniem nagród. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli się 3 uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach:

 •   Eksperci Programowania - klasa II b

  W ramach programu Eksperci Programowania w Szkole Podstawowej w Radziechowach uczniowie klasa II b  kodują na macie edukacyjnej, budują roboty, którymi później sterują. Uczniowie próbują również swoich sił w programie Scratch oraz  korzystają z aplikacji edukacyjnych na tabletach.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć