Reforma oświaty

W poniższej broszurze przedstawione zostały najważniejsze założenia reformy oświaty:

Dobra_Szkola.pdf

Prezentacja z infomacjami dla rodziców:

reforma_oswiaty.odp

Niedziela 25.06.2017

List MEN do Rodziców

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu
Minister Edukacji Narodowej Anny Zalwskiej
skierowanym do Was.

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf

Konsultacje dla rodziców

Terminarz konsultacji dla rodziców
w roku szkolnym 2016/2017

Konsultacje dla rodziców będą się odbywały
w godzinach od 17.00 – 18.00
w następujących terminach:

19 października 2016r. (środa)

15 listopada 2016r. ( wtorek)

23  luty 2017. ( czwartek)

15 marca 2017r. (środa)

04 kwietnia 2017r. (wtorek)

17 maja 2017r. (środa)

06 czerwca 2017r. (wtorek)

Lorem Ipsum

RAPORTY Z EWALUACJI

W poniższych plikach znajdują się raporty będące rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole podstawowej oraz gimnazjum przez  wizytatorów do spraw ewaluacji.

Raport_z_ewaluacji_-Szkola_Podstawowa.pdf

Raport_z_ewaluacji_-_Gimnazjum.pdf

• Zespół Szkół im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
    Zespół Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach
    34-381 Radziechowy
  • (033) 8676222

Witamy na stronie Zespołu Szkół
im. ks. prał. Stanisława Gawlika
w Radziechowach

"Nie wypalaj traw - przecież nie zabija się życia" - ulotka informacyjna

Nie_wypalaj_traw_ulotka.pdf

Ulotka informacyjna wykonana w  ramach projektu
”Nie wypalaj traw- przecież nie zabija się życia”,
który jest laureatem konkursu grantowego Eko Odkrywcy 4,
a organizatorami są Henkel Polska Sp. Z o.o. (właściciel marki Persil),  drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia realizowanego w ZS. im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach

• Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje, które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Szkolne Koło LOP – EKO BOOM działające w szkole w Radziechowach zostało laureatem konkursu EkoAktywni 2017, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

•  3 czerwca 2017 roku ranek wstał wyjątkowo piękny: ciepły i rześki. Po bezchmurnym niebie wędrowało słońce, a w kierunku radziechowskiej szkoły – jej uczniowie, pracownicy, absolwenci, emeryci i zaprzyjaźnione osoby. Każdy z nich chciał wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – obchodach 65-lecia istnienia szkoły w tym właśnie miejscu, w tym budynku.

• W czwartek 1.06.2017r. jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrali się o godz. 8.00 w amfiteatrze szkolnym, by stoczyć sportową rywalizację międzyklasową.

• 31 maja 2017 roku w Krakowie odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród  w VII Ogólnopolskim Konkursu Literackim „Radość pisania”.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy IIIa Gimnazjum w Radziechowach – Zuzanna Mieszczak – zajęła pierwsze miejsce w kategorii Wiersz inspirowany biografią lub twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz otrzymała dyplom i  cenne nagrody rzeczowe.

• W sobotę, 20 maja w żywieckim Miejskim Centrum Kultury podczas Koncertu Laureatów nasz zespół teatralny ,,Prożek” odebrał z rąk Burmistrza Żywca, Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego, Andrzeja Kalaty dyplom II miejsca zdobyty w Festiwalu Artystycznym ,,Moja Pasja” za spektakl pt. ,,Szansa”, według scenariusza pana Bolesława Słomińskiego.

• W ramach projektu realizowanego przez szkołę „Nie wypalaj traw – przecież nie zabija się życia,”16 maja 2017r p. M. Ozimińska przeprowadziła dla uczniów warsztaty plastyczne  „Życie w ulu.” Celem zajęć było przybliżenie uczestnikom zależności występujących w pszczelej rodzinie, poznanie procesu zapylania  oraz wyrobienie umiejętności rozpoznawania pszczołowatych.

• 6 maja 2017 r. nasi „ekolodzy”, czyli uczniowie szkolnego Koła „Ligi Ochrony Przyrody” wraz z opiekunkami panią S. Rubys i panią M. Czulak wzięli udział
    w pikniku ekologicznym, by w zamian za
    10 butelek typu PET odebrać sadzonkę drzewa i w ten sposób przyłączyć się do programu „Po stronie natury”.

• Z okazji 95-lecia działaności Polski Czerwony Krzyż uhonorował specjalnymi statuetkami najaktywniej działające szkolne koła PCK na Żywiecczyźnie. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się również nasza. Statuetkę na uroczystej gali odebrała pani dyrektor Jadwiga Śleziak.

• W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej odbyła się się uroczystość, podczas której uczniowie gimnazjów - tegoroczni laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych - otrzymali zaświadczenia oraz upominki.

Wśród wyróżnionych znalazło się również dwoje uczniów naszego gimnazjum:

Marlena Michalska kl. IIIb - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

• W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu odbyła się VIII edycja Konkursu interdyscyplinarnego pod patronatem Starosty żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty ”Gimnazjada Matematyczno – Przyrodnicza”.
    Naszą Szkołę reprezentowali: Karolina Tomiczek z kl. III a oraz Jakub Wisła z kl. III b zdobywając III miejsce.

• Zespół Szkół im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
    Zespół Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach