Nawigacja

Reforma oświaty

W poniższej broszurze przedstawione zostały najważniejsze założenia reformy oświaty:

Dobra_Szkola.pdf

Prezentacja z infomacjami dla rodziców:

reforma_oswiaty.odp

 

Niedziela 22.10.2017
liczba odwiedzin: 1292167

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

List MEN do Rodziców

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu
Minister Edukacji Narodowej Anny Zalwskiej 
skierowanym do Was.

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf


Rekrutacja uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do projektu „Z wiedzą i doświadczeniem świat będzie nasz”

     W związku z pozyskanymi środkami przez gminę Radziechowy – Wieprz na realizacje projektu „Z wiedzą i doświadczeniem świat będzie nasz” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Śląskiego (zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej) ogłaszamy rekrutację uczniów do udziału w w/w projekcie.

     Zgłoszenia uczniów przyjmowane są w dniach 25.09.2017 r. (poniedziałek) do 29.09.2017 r. (piątek) u wychowawców klas.

     Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie nowoczesnych metod nauczania oraz właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy, tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematycznych (zajęcia wyrównawcze i rozwijające umiejętności), zajęcia z logopedii, doradztwa zawodowego, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, angielskiego i niemieckiego.

     Lista uczestników w grupach projektowych ograniczona.

     Uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o kontakt z wychowawcami klas.

 • Jak co roku, Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Szkoły im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrali się w przeddzień przypadającego w tym roku w sobotę święta oświaty, aby wspólnie uczcić ten dzień.

 •    Jeszcze nie opadły emocje związane z  rozdaniem nagród za ubiegły rok szkolny (5 październik w Radziechowach), a już z impetem wystartowały tegoroczne rozgrywki. 

       Szkoła  podstawowa   im. Ks.  Prałata  Stanisława  Gawlika w Radziechowach nie mogła wręcz wymarzyć sobie lepszego początku: w pierwszych w sportowym kalendarzu zawodach, jakimi są zawsze sztafetowe biegi przełajowe, Radziechowianie zdobyli Mistrzostwo Gminy we wszystkich kategoriach (tzn dziewczęta i chłopcy zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum).

 • 05 pazdziernika odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.
  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 • Jak co roku, wczesną jesienią, szefowie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Żywcu, przystąpili do podsumowania poprzedniego roku szkolnego w kategorii osiągnięć sportowych.

  W czwartkowe popołudnie 5 października podsumowanie takie miało miejsce w murach Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Stanisława Gawlika w Radziechowach.

  Nie bez powodu radziechowska placówka gościła najlepszych sportowców; uczniowie spod Matyski odnieśli bowiem spektakularny sukces zwyciężając  w tych rozgrywkach w kategorii szkół podstawowych. W pokonanym polu Radziechowianie zostawili SP 1 z Żywca oraz SP z Lipowej a takżę 34 pozostałe szkoły podstawowe.

 • W dniach od 16. do 22 września 2017r. 15 uczniów naszej szkoły z klas VIIa, VIIc, IIa, IIb i IIIa Gimnazjum wraz z opiekunami: panią Agnieszką Ścieszką i panią Moniką Konior po raz trzeci udało się z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły Freie Alternativschule w Dreźnie. Całe przedsięwzięcie możliwe było dzięki finansowemu wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

  Tym razem realizowaliśmy projekt: Language Learning Together. Praca nad projektem odbywała się nie tylko w szkole, lecz także poza nią.

 • Jak co roku grupa 20 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w XIX Jesiennym Zlocie  Turystyczno Ekologicznym „Czyste Góry 2017” – Kampania ekologiczna, którego celem było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, integracja młodzieży w zakresie dbania  o środowisko naturalne, a także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 • 13 czerwca klasa IV „b” wraz z opiekunami panią Bożeną Kupczak i panią Małgorzatą Ozimińską odwiedziła pobliską pasiekę „Radziechowska Barć”. Na miejscu czekał na nas pszczelarz – pan Tadeusz Ozimiński – który wprowadził nas w niezwykły świat pszczół.

 • Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje, które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Szkolne Koło LOP – EKO BOOM działające w szkole w Radziechowach zostało laureatem konkursu EkoAktywni 2017, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 •  3 czerwca 2017 roku ranek wstał wyjątkowo piękny: ciepły i rześki. Po bezchmurnym niebie wędrowało słońce, a w kierunku radziechowskiej szkoły – jej uczniowie, pracownicy, absolwenci, emeryci i zaprzyjaźnione osoby. Każdy z nich chciał wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – obchodach 65-lecia istnienia szkoły w tym właśnie miejscu, w tym budynku. 

 • W czwartek 1.06.2017r. jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrali się o godz. 8.00 w amfiteatrze szkolnym, by stoczyć sportową rywalizację międzyklasową.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach
  34-381 Radziechowy
  ul. Szkolna 299
 • (033) 8676222

Galeria zdjęć